Nový klubový rekord je na svete

Dallas – Vancouver 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Roberto Luongo zasahuje proti střele Jeffa Halperna
(Autor – AP Photo/David Pellerin)

Po tom, čo Stars porazili na domácom ľade Canucks v pomere 2:1, stanovili nový klubový rekord. Po deviatich zápasoch majú na svojom konte osem výhier a len jednu porážku.

Sedin a Hagman skórujů

Oba tímy skórovali z prvej strely v zápase. Ako prvému sa to podarilo v druhej minúte Danielovi Sedinovi, keď zúžitkoval nahrávku od svojho brata Henrika a poslal puk do nekrytej časti bránky. 0:1

O 38 sekúnd neskôr tvrdá strela Niklasa Hagmana spoza obráncu prekvapila brankára Luonga, ktorý sa nestihol dostatočne rýchlo zorientovať a Stars tak vyrovnali skóre. 1:1

V prvej časti boli vylúčení iba Pyatt, Ribeiro a Lindros, no ani jeden z tímov výhodu nevyužil.

Perfektný Turco a Luongo

Canucks dominovali v úvode druhej tretiny najmä vďaka nedôslednosti domácich hráčov, no Marty Turco predviedol výborný výkon.

V 7. minúte sa do seba pustili Burrows a Barnaby, obaja si odsedeli päť minút za hrubosť.

Hostia viedli na strely v druhej tretine 7-10.

Modano a Zubov

V 7. minúte boli vylúčení Kesler a Bieksa a to sa Vancouveru vypomstilo. O minútu neskôr Lindors dostal prihrávku od Zubova, tvrdo vypálil na gólmana hostí Luonga a Mike Modano z dorážky dal víťazný gól stretnutia.

Asi najväčšie vzrušenie prišlo ku koncu tretiny. Hostia odvolali brankára a poslali do hry extra útočníka. Dve Modanove strely tesne minuli prázdnu bránku a následne Sergej Zubov zabránil gólu z hokejky Keslera, keď puk skončil na modrej čiare za chrbtom Marty Turca.

„Ak chceme vyhrávať zápasy, musíme sa spoľahnúť na viacero vecí. A jednou z nich dnes bola hra v oslabení. Hráme skvelo ku koncu stretnutia a to je to, na čom záleží.“