Hlavní zprávyZápasové reportáže

Dva góly Benna nestačily, Stars padli v Calgary

Ani dva góly Jamie Benna a premiérový zásah Philipa Larsena nepomohly k bodovému zisku v Calgary. Stars až příliš často chybovali a inkasovali. Pět obdržených branek toho jest důkazem. Při tolika inkasovaných gólech se na vítězství pomýšlí těžko.

Stars poslal do vedení krásnou střelou Jamie Benn. Vyrovnání zajistil zblízka Olli Jokinen. Na 1:2 dával opět Benn a opět to byla parádní střela švihem. Kouč domácích Sutter si vzal timeout a hráčům domluva pomohla. Vyrovnání zařídil Mike Ribeiro, když hrozivě namazal od zadního mantinelu do mezikruží Comeauovi. Napadal ho Jarome Iginla a přihrávka v tísni byla cizelérsky přesná. Následoval gól v přesilovce – vyhrané buly, střela, dorážka Cammaleriho – 3:2.

Za tohoto stavu předvedl několik parádních zákroků Kari Lehtonen a alespoň chvíli udržel Stars ve hře. Ve hře 4 na 4 pak vyrovnal Ribeiro. Jenže do konce druhé třetiny byl vyloučen Robidas a po něm Ott a domácí obě vyloučení potrestali (Giordano, Tanguay).

Stars už pouze snížili. V přesilovce se o to postaral Philip Larsen. Do konce zápasu zbývalo 14 minut, Dallas už gól nedal a klesl na sedmé místo v západní konferenci.

Statistika

  • Calgary – Dallas 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)

Sestava

Eriksson-Ribeiro-Ryder
Ott-Benn-Burish
Nystrom-Fiddler-Vincour
Morrow-Dowell-Garbutt

Souray-Robidas
Pardy-Daley
Goligoski-Larsen

Lehtonen

Video

Souvislosti

Radek Štolpa

Radek Štolpa má zkušenosti s výrobou, montáží, údržbou, opravami Eurooken. Nyní montuje v Českých Budějovicích a okolí obložkové zárubně a interiérové dveře.