Aktuality

O výhře Dallasu nad Los Angeles v prodloužení 4:3 rozhodl kapitán Brenden Morrow

Los Angeles – Dallas 3:4pp (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Dallas čekal závěrečný zápas z venkovní čtyřzápasové minisérie na kluzištích svých soupeřů z Pacifické divize. A jak si v úvodních třech duelech minisérie zatím hokejisté Hvězd vedli? Nad očekávání dobře – vyhráli nad Phoenixem 3:2, podlehli Anaheimu 3:4 v prodloužení a zdolali San Jose 3:2, čili v těchto třech duelech dosud nasbírali pět bodů. Na závěr miniprogramu hrál Dallas s Los Angeles. Budou úspěšnější domácí Králové nebo hostující Hvězdy?

Stars v posledních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v těchto šesti zápasech nasbírali devět bodů. Kings v posledních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v těchto šesti zápasech nasbírali osm bodů.

Dallas změřil síly s Los Angeles počtvrté ze šesti zápasů. Králové zvítězili ve dvou utkáních – 5:2 a 3:1 a Hvězdy v jednom klání – 2:1.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen,za Los Angeles chytal Steve Bernier. Domácí Králové začali střetnutí dobře a šli do vedení. V deváté minutě skóroval bývalý obránce Hvězd Willie Mitchell.

Ve druhé části hosté srovnali stav. V šestadvacáté minutě se z pravého kruhu trefil Mike Ribeiro. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, konkrétně jen 35 sekund. V osmadvacáté minutě Justin Williams dorazil svou vlastní střelu zpoza modré čáry. Zadáci Stars určitě neměli čisté svědomí.

Ve třetí části ve dvaačtyřicáté minutě Dallas podruhé srovnal, střelcem byl Trevor Daley. Králové se otřepali opět rychle a zase šli do vedení. Ve třiačtyřicáté minutě Kyle Clifford z levého kruhu zazvonil na tyč, od níž se puk odrazil do sítě. Dallasu se ale podařilo i potřetí dorovnat stav, tentokrát dokonce v oslabení. V pětapadesáté minutě rozehrávku Drew Doughtyho na modré čáre vystihl Jamie Benn a přetavil svůj brejk v branku. Vyrovnáno na 3:3! Ve zbývajících minutách se už žádný hráč neprosadil, oba týmy měly jistotu jednoho bodu.

Následovalo prodloužení. Hned po 38 sekundách ho rozhodl Brenden Morrow! Dallas tedy zvítězil nad Los Angeles po těžkém boji 4:3 v nastaveném čase. Kapitán se trefil v pravý čas.

Dallas si ve čtyřech venkovních zápasech na ledě svých divizních soupeřů připsal tři výhru a jednu porážku v prodloužení, celkem získal skvělých sedm bodů. Hráči Hvězd se po těchto čtyřech venkovních duelech vrací na domácí led, kde odehrají následujících sedm utkání.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. B. Morrow (1+0)

2. J. Williams (1+1)

3. J. Benn (1+0)

Sestava

Útočné formace

Morrow – Ribeiro – Burish/Petersen
Eriksson – Benn -Vincour
Ott – Burish – Langenbrunner
Petersen – Wandell – Sutherby/Williams
Ott – Wandell – Vincour

Obranné dvojice

Goligoski – Robidas
Woywitka – Daley
Skrastins – Fistric

Brankáři

Lehtonen, Raycroft

Přesilovkové formace

1
Morrow – Ribeiro – Eriksson
Goligoski– Robidas/Daley
2
Benn – Ott/Williams – Langenbrunner
Woywitka – Daley/Robidas

Formace v oslabení

Ott – Benn – Skrastins – Robidas
Burish – Petersen – Goligoski – Fistric
Ribeiro – Langenbrunner – Skrastins – Robidas
Petersen – Burish – Skrastins – Robidas
Benn – Langenbrunner – Goligoski – Fistric
Wandell – Ericsson – Skrastins – Robidas

Sledování Hvězd

  • Los Angeles vyhrálo na střely 23:22
  • Využití přesilových her: Dallas 0 ze 4, Los Angeles 0 ze 3
  • Králové byli úspěšnější na vhazování, vyhráli jich 28 ze 50 (56 procent)
  • Jamie Benn se trefil ve čtvrtém zápase v řadě
  • 18 118 diváků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *