Aktuality

Les Jackson zůstane v Dallasu i v dalších dvou letech

V pondělí 25. července Stars oznámili, že ředitel hráčského personálu Les Jacksonpodepsal s klubem novou dvouletou smlouvu. Bude tak v organizaci Stars působit až do konce sezóny 2012/2013.

58letý Les Jackson má za sebou 23 sezón v organizaci Hvězd, ta následující bude již čtyřiadvacátou. Pamatuje tedy ještě doby pod hlavičkou Minnesoty North Stars. U Stars zastával celou řadu rozličných funkcí. Většinu této doby se ale věnoval rozvoji hráčů a skautingu. Mezi lety 1993 a 1998 zastával pozici asistenta generálního manažera. Od roku 2007 do roku 2009 zastával, společně s Brettem Hullem, pozici generálního manažera.

Generální manažeři Bob Clarke, Bob Gainey a Lou Nanne patřili k jeho vzorům a učitelům. Byl to právě Les Jackson, který měl na svědomí mimo jiné draftování Mikea Modana, Deriana Hatchera, Jere Lehtinena, Jaroma Iginly, Martyho Turca, Brendena Morrowa, a Jamieho Benna.

Na dvě sezóny se upsal Atlantě Thrashers (1998-2000). U Thrashers působil jako asistent generálního manažera. Přišel tak o zisk Stanley Cupu, který Hvězdy ukořistili v roce 1999. Nicméně je jasné, že i on na něm měl velkou zásluhu.

Teď však všechno nasvědčuje tomu, že u Stars bude působit ještě hodně dlouhou dobu, minimálně však dvě následující sezóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *