Aktuality

Brenden Morrow a Kari Lehtonen se nejvíce zasloužili o výhru nad Edmontonem 3:1

Dallas – Edmonton 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Hokejisté Dallasu pokračují ve své pětizápasové sérii hrané proti kanadským klubům ze Západní konference, tato série obsahuje střetnutí Stars s Edmontonem dvakrát, s Calgary jednou a s Vancouverem dvakrát. S jakým výsledkem dopadne jejich domácí zápas proti Edmontonu?

Dallas se poslední dva zápasy vůbec nepovedly – prohrál s Calgary 4:7 a naposledy s Vancouverem 1:7, z posledních čtyř zápasů tedy Dallas dva duely vyhrál a dvě utkání prohrál. Olejáři vyhráli jen dvakrát z posledních sedmi zápasů (čtyři prohry v normální hrací době a jedna prohra v prodloužení), ale za poslední dva duely nasbírali tři body.

Tyto dva kluby se spolu utkávají potřetí z celkových čtyř měření sil. Oba zápasy zatím vyhrál Dallas – 11. ledna 2011 zvítězil doma 3:2 a naposledy 20. ledna 2011 vyhrál na kluzišti Olejářů 4:2.

Svůj první zápas v NHL odehrál sedmadvacetiletý Travis Morin. Travis je aktuálně nejproduktivnějším hokejistou Texasu Stars. Nastoupil v centru třetího útoku s křídly Stevem Ottem a Adamem Burishem. Proti Olejářům odehrál 10 minut a 7 sekund.

V desáté minutě se dostal Dallas do vedení, když svižnou střelou švihem překonal Nikolaje Chabibulina Adam Burish. V první periodě jsme toho kromě dvou bitkařských vložek příliš neviděli. Edmonton byl střelecky aktivnější poměrem 11:5, ale Kari Lehtonen za úvodních dvacet minut neinkasoval.

Ve třiadvacáté minutě využili Hvězdy přesilovou hru, Jamie Langenbrunner vypálil od modré čáry, Nikolaj Chabibulin jeho střelu vyrazil, ale kotouč dorazil do branky Brenden Morrow V minutě devětadvacáté se dnes podruhé střelecky prosadil ten samý hráč a zvýšil už na 3:0.0 V osmatřicáté minutě se také Edmonton prosadil v početní výhodě, na 1:3 snížil Dustin Penner. Ve druhé části jsme byli svědky opět dvou bitek. Edmonton si za druhou třetinu připsal na konto opět 11 střeleckých pokusů, Dallas 6.

V závěrečné třetině si Dallas dvougólové vedení pohlídal a zvítězil 3:1. Na střely ve třetí třetině opět vyhrál Edmonton 13:10, celkově potom vysoko 35:21. Kari Lehtonen podal spolehlivý výkon zaslouženě byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. B. Morrow (2+0)

2. K. Lehtonen (34 zákroků)

3. J. Langenbrunner (0+2)

Sestava

Útočné formace

Neal – Richards – Erikssson
Morrow – Ribeiro – Langenbrunner
Ott – Morin – Burish
Sutherby – Gagnon – Barch

Obranné dvojice

Grossman – Robidas
Skrastins – Daley
Fistric – Niskanen

Brankáři

Lehtonen, Raycroft

Přesilovkové formace

1
Eriksson – Ribeiro – Morrow
Richards – Robidas
2
Langenbrunner – Ribeiro – Morrow
Richards – Robidas
3
Morrow – Ribeiro – Eriksson
Richards – Langenbrunner

Formace v oslabení

Ott – Gagnon – Skrastins – Robidas
Burish – Sutherby – Grossman – Daley
Ott – Burish – Skrastins – Robidas
Gagnon – Langenbrunner  – Grossman – Daley

Sledování Hvězd

  • Statistika Dallasu v lednových zápasech: 8 – 2 – 1, tyto výsledky jsou historicky druhým nejlepším maximem Stars co se týče měsíce ledna
  • Hráči Hvězd si v posledních pěti domácích zápasech připsali čtyři výhry a jednu prohru
  • Na obě branky Brendenu Morroowi nahrál Jamie Langenbrunner
  • Na ledě se odehrály čtyři bitky
  • Oba kluby nastřádaly dohromady rovných 100 trestných minut, Dallas 54 a Edmonton 46
  • Krys Barch dostal v zápase 22 trestných minut a James Neal 19 trestných minut
  • Hvězdy vyhráli 35 ze 51 vhazování (69 procent)
  • 13 875 diváků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *