Aktuality

Dallas porazil Columbus 3:0 i díky čistému kontu Kariho Lehtonena a stále bojuje o účast ve vyřazovacích bojích

Dallas – Columbus 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Dallas má za sebou venkovní čtyřzápasovou minisérii na kluzištích svých soupeřů z Pacifické divize. A jak si Dallas Dallas vedl v těchto čtyřech utkáních? Neúspěšně – jednou vyhrál v normální hrací době, jednou prohrál na nájezdy a dvakrát prohrál v normální hrací době – postupně Phoenixu podlehl 1:2 na nájezdy, se San Jose prohrál dokonce 0:6, s Los Angeles prohrál 1:3 a s Anaheimem zvítězil 4:3. V těchto čtyřech zápasech Hvězdy nasbírali tři body. Teď se Dallas vrací na domácí kluziště, aby poměřil své síly s Columbusem. Zvítězí Dallas nebo Columbus?

Dallas v posledních deseti zápasech dvakrát vyhrál (vyhrál dvakrát v normální hrací době) a osmkrát prohrál (prohrál pětkrát v normální hrací době, prohrál jednou v prodloužení a prohrál dvakrát na samostatné nájezdy). Dallas v těchto deseti utkáních nasbíral sedm bodů.

Columbus v posledních deseti zápasech třikrát vyhrál (vyhrál jednou v normální hrací době, vyhrál jednou v prodloužení a vyhrál jednou na samostatné nájezdy) a sedmkrát prohrál (prohrál čtyřikrát v normální hrací době, prohrál jednou na nájezdy a prohrál dvakrát na samostatné nájezdy). Columbus v těchto deseti utkáních nasbíral devět bodů.

Hvězdy a Modrokabátníci se dnes utkávají počtvrté a zároveň naposledy v této Základní části NHL. Blue Jackets zatím vyhráli dvakrát – 3:2 v prodloužení a 2:1, Dallas zatím vyhrál jednou – 2:1.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Columbus chytal Mathieu Garon. Hvězdy začali dobře a brzy se ujali důležitého vedení. V páté minutě v přesilové hře tečkoval střelu Brada Richardse Steve Ott a Mathieu Garon neměl šanci zasáhnout – 1:0 pro domácí Stars.

Ve druhé periodě žádná branka nepadla, i když šance na vstřelení gólu měly oba kluby. Dallas stále stále držel nejtěsnější možné vedení 1:0.

V šestapadesáté minutě Columbus vyrovnal, ale branku rozhodčí neuznali. Oba brankáři chytali skvěle a hráči na ně nemohli vyzrát. Modrokabátníci se v poslední minutě odhodlali ke hře bez brankáře, ale kýžený úspěch jim to nepřineslo, naopak Dallas pojistil svou výhry dvěma zásahy do opuštěné klece. V čase 59:07 přidal druhou branku Loui Eriksson a v čase 19:40 trefil prázdnou branku také kapitán Brenden Morrow, Dallas zdolal Columbus 3:0 a stále má šanci proklouznout do play off. Do koce Základní části NHL čekají Hvězdy ještě tři zápasy.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. K. Lehtonen (23 zákroků)

2. S. Ott (1+0)

3. T. Petersen (0+0)

Sestava

Útočné formace

Benn – Richards – Eriksson
Morrow – Ribeiro – Ott
Petersen – Wandell – Langenbrunner
Barch – Williams – Segal

Obranné dvojice

Skrastins – Robidas
Goligoski – Fistric
Woywitka – Daley

Brankáři

Lehtonen, Raycroft

Přesilovkové formace

1
Ott – Benn – Langenbrunner
Richards – Goligoski
2
Morrow – Ribeiro – Eriksson
Richards – Goligoski

Formace v oslabení

Ott – Benn – Skrastins – Robidas
Petersen – Langenbrunner – Goligoski – Fistric

Sledování Hvězd

  • Dallas přestřílel Columbus 30:23
  • Využití přesilových her: Dallas 1 z 5, Columbus 0 ze 2
  • Kari Lehtonen vychytal své letošní třetí čisté konto a celkově své sedmnácté čisté konto v kariéře
  • Dallas i Columbus byli stejně úspěšní na vhazování, oba jich vyhráli 21 ze 42 (50 procent)
  • Nejvíce času na ledě strávil z hokejistů Dallasu Alex Goligoski – 25 minut a 33 sekund
  • Brenden Morrow vstřelil svůj třicátou branku v této sezoně
  • Loui Eriksson vstřelil svou pětadvacátou branku v této sezoně
  • 16 012 diváků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *