Aktuality

Dallas zdolal Nashville 3:2 a vyhrál podruhé za sebou

Dallas – Nashville 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Dallas v posledním zápase porazil Detroit 4:1 a ukončil sérii pěti prohraných utkání v řadě. Jak si Hvězdy povedou doma proti nashvillským Predátorům?

Dallas v posledních čtrnácti zápasech jen třikrát vyhrál (vyhrál dvakrát v normální hrací době a vyhrál jednou na samostatné nájezdy) a jedenáctkrát prohrál (prohrál desetkrát v normální hrací době prohrál jednou v prodloužení), aktuálně Stars v posledních šesti zápasech jen jednou vyhráli a hned pětkrát prohráli. Hvězdy v těchto čtrnácti utkáních nasbírali jen sedm bodů.

Nashville v posledních sedmi zápasech třikrát vyhrál (vyhrál třikrát v normální hrací době) a čtyřikrát prohrál (prohrál třikrát v normální hrací době a prohrál jednou v prodloužení). Predátoři v těchto sedmi utkáních nasbírali sedm bodů.

Stars a Predators se spolu utkaly potřetí v sezoně, zatím Hvězdy i Predátoři vyhráli shodně jeden zápas. 23. října 2010 zvítězil Nashville v Dallasu zásluhou čistého konta Pekky Rinneho a vítězné branky Cala O’Reillyho 1:0, 28. prosince 2010 vyhrál Dallas v Nashvillu 4:2.

Do branky Dallasu se postavil Kari Lehtonen, branku Nashvillu strážil Pekka Rinne. V první třetině se hrálo dlouho bez branek. Úvodní gól padl v devatenácté minutě. Tom Wandell a Jamie Langenbrunner se spolu dostali do přečíslení dva na jednoho a prvně jmenovaný Wandell poslal přesně mířenou střelou domácí do vedení.

Ve druhé periodě Predátoři skóre otočili ve svůj prospěch. V pětadvacáté mině srovnal střelou z bezprostřední blízkosti Ryan Suter. Ve čtyřiatřicáté minutě Lehtonen vyrazil střelu Codyho Fransova před sebe a puk za jeho záda dorazil Colin Wilson. Hvězdy tedy odcházeli do šatny s jednobrankovou ztrátou.

V sedmačtyřicáté minutě bylo opět srovnáno, na 2:2 vyrovnal Alex Goligoski. O vítězi se rozhodlo v sedmapadesáté minutě, kdy přesilovou hru využil Lou Eriksson. Nashville sáhl i ke hře bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo, Dallas zdolal Nashville doma těsně 3:2.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. K. Lehtonen (25 zákroků)

2. A. Goligoski (1+1)

3. C. Wilson (1+1)

Sestava

Útočné formace

Morrow – Ribeiro – Benn
Eriksson – Benn – Vincour
Ott – Burish – Langenbrunner
Barch – Wandell – Petersen
Petersen – Wandell – Williams

Obranné dvojice

Goligoski – Robidas
Woywitka – Daley
Skrastins – Fistric

Brankáři

Lehtonen, Raycroft

Přesilovkové formace

1
Eriksson – Ribeiro – Morrow
Robidas – Goligoski
2
Langenbrunner – Ott – Benn
Daley – Woywitka

Formace v oslabení

Benn – Ott – Skrastins – Robidas
Burish – Petersen – Fistric – Goligoski
Wandell – Eriksson – Skrastins – Robidas

Sledování Hvězd

  • Nashville vyhrál na střely 27:25
  • Využití přesilových her: Dallas 1 z 5, Nashville 0 ze 3
  • Hvězdy byli úspěšnější na vhazování, vyhráli jich 36 ze 64 (56 procent)
  • Steve Ott vyhrál 13 z 18 vhazování a Mike Ribeiro vyhrál 11 ze 17 vhazování
  • 15 860 diváků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *