Aktuality

Defenzivní centr Vernon Fiddler patří Stars

1. července se otevřel trh s volnými hráči a Stars byli hodně aktivní. Centr Vernon Fiddlerstvrdil svým podpisem smlouvu na 3 roky. Během ní si vydělá 5,4 milionu amerických dolarů. Do platového stropu se bude v každé sezóně počítat částka 1,8 milionu dolarů.

„Vernon je poctivý, tvrdě pracující hráč a jsme moc rádi, že ho u nás můžeme přivítat. Ve všech herních činnostech je dobrý, hodně přispívá k výhře týmu. Cítíme, že je přesně takový, jaký by měl podle našeho názoru hráč Stars být, tedy aby se proti němu v každém zápase těžko hrálo.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

31letý Vernon Fiddler dosud v NHL odehrál 452 zápasů, ve kterých vstřelil 59 branek a na dalších 86 nahrál. V uplynulé sezóně byl 24. nejlepším hráčem na vhazování v celé NHL, když zaznamenal úspěšnost 53,9 %.

Za Phoenix Coyotes odehrál tento rodák z kanadského Edmontonu v sezóně 2010/2011 celkem 71 zápasů s bilancí 6+16. Rozhodčí mu udělili také 46 trestných minut. K jeho přednostem patří kromě vhazování také hra v oslabení, na ledě strávil v průměru téměř 3 minuty na zápas při hře v oslabení.

Tento 188 cm vysoký a 88 kg vážící centr nebyl nikdy draftován. V roce 2002 podepsal s Nashvillem jako volný hráč. V sezóně 2003/2004 pomohl týmu Milwaukee Admirals (AHL) k zisku Calder Cupu, určeného vítězi playoff v AHL. Ve 22 zápasech vstřelil 5 branek a na 3 další přihrál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *