Aktuality

Severin Blindenbacher a Jace Coyle už patří Stars

1. července, tedy v první den, kdy se otevřel trh s volnými hráči, ulovili Stars hned dva obránce. Hvězdami se tak stali švýcarský obránce Severin Blindenbacher, který se Stars podepsal jednoletou smlouvu a kanadský obránce Jace Coyle, který podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.

Severin Blindenbacher

Jedná se o jednoletou, ale dvoucestnou smlouvu, která mu v případě pobytu v NHL zaručí příjem 870 000 amerických dolarů.

27letý Severin Blindenbacher strávil sezónu 2009/2010 ve švédské nejvyšší lize (Elitserien). V dresu Färjestadu si v 48 zápasech připsal 8 gólů a u dalších 11 potom asistoval. Velmi dobře se ukázal na olympijských hrách ve Vancouveru, když v 5 zápasech švýcarského národního týmu dokázal vstřelit 1 branku a na další nahrát.

„Severin dobře bruslí, hraje s pukem a dobře se rozhoduje, a to ve všech třech zónách. Doufáme, že na některé hráče vytvoří určitý tlak a bude pro náš tým posilou.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Tento 180 cm vysoký a 88 kg vážící obránce má za sebou také devítileté působení ve švýcarské nejvyšší lize. Hrál za Kloten a za Zürich.

Draftován byl v roce 2001 týmem Phoenix Coyotes v devátém kole draftu z celkově 273. pozice. Nikdy však na americkém kontinentu nehrál.

Nadějný Jace Coyle

20letý kanadský bek Jace Coyle strávil uplynulou sezónu v týmu Medicine Hat, hrajícímu Western Hockey League (WHL). V 68 zápasech zaznamenal 24 bodů za 8 branek a 16 nahrávek. V playoff pak ve 12 zápasech vstřelil 3 branky a na jednu přihrál. Poslední tři roky nastupoval tento 180 cm vysoký a 82 kg vážící bek ve WHL, během této doby odehrál celkem 192 zápasů s bilancí 19+60.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *