Robidas dal vítězný gól, Stars vyhráli pošesté v řadě

Dallas – Minnesota 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)

Další soupeř a další vítězství. Ani velký rival z Minnesoty nedokázal zastavit Hvězdy z Dallasu a ty pošesté zvítězily, byť to bylo až v prodloužení.

Foto

Stephane Robidas se raduje z vítězného gólu
(Autor – AP)

V sestavě se objevil z farmy narychlo povolaný Philip Larsen, jelikož Daleyho zdravotní stav nebyl stoprocentní. Stars tak hráli na 11 útočníků a 7 obránců, Aaron Gagnon zůstal na tribuně.

Dallas začal utkání svižně a velmi brzy se ujal vedení, to když Skrastinšova ne příliš tvrdá střela od modré rozvlnila Theodorovu síť.

Ve druhé třetině Minnesota zlepšila hru a vypracovala si několik šancí, jenže Lehtonen byl proti. A navíc paradoxně přidali Stars druhý gól. V nepříliš vydařené přesilovce si vzal puk ve vlastním pásmu James Neal, v útočné zóně jej přenechal do tandemu Steve Ottovi a ten krásnou střelou vyhnal pavouky z Theodorovy branky. Hosté se zaslouženého gólu přecejen dočkali, když se prosadil bývalý hráč Dallasu, Antti Miettinen.

I ve třetí třetině se Hvězdám příliš nevedlo a hosté srovnali hned v úvodu třetiny zásluhou uzdraveného Chucka Kobasewa. Dallas šel opět do vedení, když vtipnou zadovkou oklamal Theodora Adam Burish. Do třetice Wild srovnali, to se trefil Martin Havlát.

V prodloužení poslali rozhodčí na trestnou lavici Brenta Burnse a Stephane Robidas využil přesilovou hru 4 na 3. Od modré si sjel ke kruhům a z první poslal Ribeirovu přihrávku do sítě – 4:3.