James Neal dal dva góly, Stars převálcovali Hurricanes

Carolina – Dallas 1:4 (0:4, 1:2, 0:1)

Stars si připsali další výhru na ledě soupeře a čtvrtý vítězný zápas v řadě, když doslova převálcovali Carolinu Hurricanes 4:1.

James Neal právě otevřel skóre zápasu
(Autor – Getty Images/Bruce Bennett)

Canes měli v nohách těžký zápas s Washingtonem, který sehráli večer před zápasem s Dallasem a podlehli v něm 2:3 po samostatných nájezdech. Stars působili živějším dojmem, dobře bránili a v útočném pásmu si vytvářeli střelecké příležitosti. Vyložená šance Morrowa jim nebyla dostatčným varováním a tak James Neal zavěsil v 11. minutě Erikssonovu přihrávku pod víko – 0:1.

Po změně stran to byly opět hráči Stars, kteří se prosadili střelecky. Ve třetí minutě nezvládli domácí závěr přesilovky a nechali se lehce přečíslit. Pohlednou akci Daleyho s Bennem zakončil Steve Ott, když se konečně trefil do prázdné branky, což se mu třeba v Ottawě nepodařilo ;-). Jen pár minut na to se od zadního mantinelu odražený puk po Nealově střele dostal právě k jeho autorovi a James Neal jej bez přípravy napálil rovnou na Wardovu branku – 0:3.

Až poté se ke slovu dostali domácí, to se Dallasu nepodařila hra 4 na 4, v útočném pásmu ztratili kotouč. Následný samostatný únik zakončil přesně kapitán domácích Erik Staal. Stars ale přidali čvrtý gól. Postaral se o něj dorážkou Morrowovy střely Jamie Benn.