Richard Matvichuk a Eric Cole v dúrazném souboji, autor - Reuters/Ellen Ozier

Záp. 03/04:   22.12. 3:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Carolina

V souboji Dallasu a Caroliny již tradičně mnoho gólů nepadá. Většinou se střelcům obou týmů podaří rozvlnit síť tak jednou nebo dvakrát a tak byly čtyři zásahy, které byly k vidění včera silně nadprůměrné.

Všeobecná nuda, která byla k vidění v první třetině, nemohla vyprodanou RBC Center nikterak nadchnout. V 15. minutě měl Marty Turco na svém kontě tři zásahy a Kewin Weeks dokonce jen jeden. Až v závěru třetiny se střelci malinko rozehřáli.

"Vím, že můžeme hrát mnohem lépe, než jsme dnes předvedli."
Peter Laviolette

Největší příležitost měli hosté, když Mike Modano zachytil chybnou rozehrávku, prověřil Weekse a ještě stačil připravit puk pro Morrowa a jeho druhý pokus.

"Dnes jsme udělali několik chyb, které se nám již dlouho nepřihodily."
Ron Francis

Do vedení šli hosté ve třetí minutě druhé třetiny. Na trestné lavici vysedával Eric Cole. Už se zdálo, že se domácí ubrání. Puk zavezl do třetiny Teppo Numminen, přihrál ho Morrowovi a jeho střelu tečoval Jere Lehtinen. Gól padl čtyři vteřiny po uplynutí trestu. Přesilovka sice zůstala nevyužita, ale Dallas se ujal vedení 0:1.

V 7. minutě byl v dobré pozici Dany Markov, pro tuto chvíli však zůstávalo skóre nezměněno.

Stalo se tak až v minutě dvacáté a to přesně 5 vteřin před koncem třetiny. Ron Francis našel ve středním pásmu rozjetého Jeffa O'Neilla, ten s pukem lehce projel okolo Richarda Matvichuka. Když už se zdálo že přihraje Ericu Staalovi, prošel s ním až k brance Stars a elegantně zavěsil. Vyrovnáno 1:1.

Ve třetí třetině utekly Hvězdy na rozdíl dvou branek a své vedení si pohlídaly.

V 9. minutě byl vyloučen Brenden Morrow a Dallas v oslabení vsítil rozhodující branku.

Mike Modano poslal z vlastního obranného pásma dlouhou přihrávku podél mantinelu, na kterou si nabruslil Jere Lehtinen. Bleskově vystřelil a Kevinem Weeksem vyražený puk zasunul branky Canes. 1:2

"Lehtinen má dobrou střelu. Dnešní zápas byl v jeho režii."
Kewin Weeks

Ještě v téže přesilovce mohl podruhé srovnat Jeff O'Neill. Jeho pokus vypadl Turcovi z rukavice. Marty puk směřující do sítě na poslední chvíli zpozoroval a zastavil.

O sedm minut později předvedl Jere Lehtinen proč loni již potřetí vyhrál Selke Trophy. Ve vlastní třetině obral o puk Jeffa O'Neilla. S toušem na holi uháněl do útočného pásma a nebezpečně vystřelil. V souboji o vyražený puk zaměstnal dva obránce a přijíždějící Brenden Morrow měl usnadněnou úlohu.

"Asi nikdy jsem nehrál s takovým hráčem jako je Lehtinen. On dává hře jiný rozměr. Jeho poziční hra je výborná a jeho pracovitost nám dává šanci na vítězství"
Mike Modano

Hurikáni neskládali zbraně a snažili se snížit na rozdíl jediného gólu a utkání tak zdramatizovat. V závěrečné hře bez brankáře měl nejprve šanci Jeff O'Neil a po něm se snažil puk dopravit do sítě Eric Staal. Marty Turco zůstal pro tentokráte nepřekonán a tak Canes poprvé pod vedením trenéra Petera Lavioletta prohráli.

"Je to skvělé vítězství. Měli jsme hodně problémů, zejména při zápasech venku, ale dva vyhrané zápasy nám pomohou. Musíme hrát ještě lépe."