Aktuality

Stars rozdrtili Toronto, James Neal vsítil hattrick

Toronto – Dallas 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)

Fabian Brunnström zvyšuje na 0:3
Fabian Brunnström zvyšuje na 0:3
(Autor – The Canadian Press/Jim Ross)

Hvězdy letos ještě v žádném utkání nevstřelily tolik branek co v zápase na domácí půdě kanadských Maple Leafs. Hosté se prosadili hned osmkrát, z toho tři zásahy si připsal mladý James Neal.

Jednoznačná dominance hráčů s hvězdou na hrudi začala již 4. minutou první třetiny, kdy se poprvé prosadil James Neal – 0:1. Na svou druhou trefu v utkání si musel počkat až do druhého dějství, mezitím si však zastříleli i další hráči Dallas Stars.

Zvýšení na 2:0 obstaral po spolupráci s Mikem Ribeirem drsňák Steve Ott, jenž jen usměrňoval přesnou příhru svého spoluhráče do odkryté sítě.

V 11. minutě se pak tentýž hráč ocitl v opačné roli nahrávače, když kotouč na pravém křídle posunul do jízdy rozjetému Brunnströmovi. Talentovaný Švéd si po líbivé individuální akci připsal svůj již 10. gól sezóny – 0:3.

O pár minut poté se tvrdou ranou prosadil také Brad Richards, který tak využíval přesilové hry svého týmu – 0:4. Byla to poslední gólová střela úvodní třetiny a tým domácích tak odcházel do šaten zcela zdrcen.

Ovšem ke vší smůle domácích, druhá třetina se od té první moc nelišila. Vstřeleny byly opět čtyři góly a až na jednu výjimku se puky lovily jen ze sítě domácího celku.

Gólové hody započal ve 4. minutě Krys Barch, následován Mikem Ribeirem a Jamesem Nealem z 11., resp. 12. minuty druhé třetiny.

Torontští se také dočkali svého zásahu do sítě Martyho Turca. V 16. minutě se o jejich premiérový gól postaral James Blake – 1:7.

Po druhé třetině se již gólová aktivita uklidnila. Michajl Grabovskij vstřelil za Maple Leafs druhou branku, ovšem to už nic neměnilo na tom že Dallas v Torontu jednoznačným způsobem zvítězil, když ještě v 19. minutě završil své skvělé vystoupení třetím gólem dallaský James Neal – 2:8.

Souvislosti

Sestava

Útočné formace

Neal – Modano – Lehtinen
Barch – Sutherby  – Wilson

Obranné dvojice

Grossman – Hutchinson

Brankáři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *