Aktuality

Backman podepsal s Dallasem

Stars podepsali jednoletou dvoucestnou smlouvu s americkým pravým křídlem Seanem Backmanem, doposud působícím v univerzitní soutěži NCAA.

Třiadvacetiletý Backman letos odehrál již svou čtvrtou sezonu v univerzitním týmu Yale, kde nastřílel 21 branek a celkem si připsal 34 bodů v 29 zápasech, což ho řadilo na přední příčky mezi hráči jeho týmu. Ve zmíněných čtyřech ročnících v Yale nasbíral celkem 126 bodů v 122 utkáních. Ještě předtím strávil sezonu 2005/06 v mužstvu Green Bay Gamblers (USHL), kde se vyčinil 56 body (29+27) v 57 kláních.

V prvních dvou sezonách v Yale nastřádal Backman vůbec nejvíce branek ze svého týmu (29 a 32), díky čemuž se radoval z vítězství trofeje Murraye Murdocha jakožto nejužitečnější hráč svého týmu.

Backman je drobný hráč (177 centimetrů a 75 kilogramů), kterého zdobí vytříbené dovednosti s pukem a jistě se bude hodit i to, že drží hůl na pravou stranu.

„Lidé, se kterými jsem měl možnost mluvit, velice chválí jeho potenciál. Je rychlý, hraje chytře a dokáže čarovat s pukem. A to se nám líbí.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Kvůli zranění musel Backman v tomto ročníku vynechat několik utkání.Utrpěl zlomeninu paty po pádu v areálu univerzitního bazénu 28. února. Celý areál byl následně uzavřen. Backman se vrátil zpátky na led 11. března.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *