Wandell podepsal na dva roky

Vedení Dallas Stars prodloužilo o dva roky smlouvu se švédským centrem Tomem Wandellem, který si během této doby celkem vydělá 1,55 milionu dolarů.

Třiadvacetiletý Tom Wandell byl draftován současným týmem v roce 2005 v 5. kole (celkově 146.) a letos za Dallas odehrál 50 zápasů, v nichž si připsal celkem 15 bodů (5+10). To vše ale jen do zápasu ve Vancouveru dne 21. ledna, kdy mu sezónu ukončilo zpřetrhání předního křížového vazu. Do té doby se Wandell řadil na 15. místo v bodování nováčků s pěti góly (z toho tři byly vítězné) a deseti asistencemi. Také byl mezi zelenáči čtvrtý v počtu puků odebraných soupeři (31). Rovněž trávil na ledě vůbec nejvíc času v oslabení z celého týmu (1:37).

I v minulém ročníku stihl nastoupit za Stars, a to ve 14 zápasech, ve kterých se gólově prosadil pouze jednou a přidal i dvě asistence. Pokud si myslíte, že zbytek času strávil na farmě, mýlíte se, neboť patřil k nejvýraznějším mužům klubu Timra IK ve švédské Elitserien. Vedl klubové pořadí v asistencích (26) a v hodnocení +/- (+15) a byl druhý v počtu bodů (41 v 51 utkáních).

„Tom je skvělý mladý hráč, který má potenciál plnit mnoho rolí v naší sestavě. Je součástí mladého jádra, které představuje budoucnost Stars. Byli jsme ohromeni jeho vývojem v několika posledních letech a nahlížíme na něj jako na budoucí nedílnou součást našeho úspěchu.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *