Aktuality

Hvězdy padly Buffalu na samostatné nájezdy

Dallas – Buffalo 4:5 sn (2:0, 1:1, 1:3, 0:0, 0:1)

Po výhře nad Detroitem si Dallas s chutí zastřílel i proti týmu Sabres. Avšak tentokrát už Hvězdy dva vítězné body neuhájili a to i přesto, že ještě v polovině základní hrací doby vedli nad soupeřem 3:0.

Hvězdy na Buffalo vyrukovali s ofenzivním hokejem, během úvodního dějství prověřili gólmana hostí celkem 15ti střelami. Z nich se ujaly hned dvě rány. Nejprve celou domácí arénu rozradostnil Matt Niskanen gólem z přesilové hry, aby o necelé čtyři minuty později navýšil na 2:0 s přispěním přihrávajícího Turca Steve Ott.

Brzy po nástupu na led po první přestávce se sirény American Airlines Center rozezněly znovu. Ve 3. minutě se z levého rohu útočné třetiny napřáhl ke svižné ráně Trevor Daley a velice zastíněný gólman Sabres Miller tak potřetí inkasoval – 3:0.

Buffalo se však vzchopilo a do konce druhé třetiny vstřelilo kontaktní branku. Ve 14. minutě se o ní postaral tečující Paul Gaustad – 3:1.

Na začátku třetiny třetí se gólem snižující gólový rozdíl na 3:2 zaskvěl Jochen Hecht. Hvězdy si pak díky Bradu Richardsovi mohly oddechnout, jeho gól, jenž přišel pouhých 48 po Hechtově brance, jim totiž navrátil dvougólové vedení.

Pak ovšem přišla zlomová 10. minuta, v jejímž závěru snižoval na 4:3 Gaustad a devět vteřin po přelomu půlky celé dvacetiminutovky celé dílo srovnávací brankou dokonal Clarke MacArthur.

V prodloužení, jenž si Sabres vybojovali těmito dvěma slepenými góly, branka nepadla a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se lépe dařilo právě hostím, za které se trefoval Roy a vítězně také Pominville. Za Dallas byl úspěšný pouze Jere Lehtinen.