Víťazstvu nad Žralokmi stál Nabokov v ceste, Dallas prehral 1:3

Dallas – San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Stars nedokázali zvíťaziť tretíkrát v rade, narazili totiž na najlepší tím ligy v tejto sezóne, San Jose Sharks. Nabokov svojim suverénnym výkonom pomohol Žralokom k zisku dvoch bodov.

Cheechoo skóruje

1. Tretina

V prvej tretine mali obe mužstvá niekoľko šancí, no v sieti skončil len jeden puk. Ribeiro sa pomali dostával do svojho zvyčajného tempa aj vďaka prítomnosti Stevea Otta, ktorý prinášal do formácie aspoň časť z toho, čo Brenden Morrow. Už v úvode mal veľkú príležitosť na skórovanie, no Nabokov jeho úmysel vystihol a nadvakrát vyrazil puk ľavým betónom do bezpečia.

V 16. minúte vnikol Joe Thornton do útočného pásma, prihral na modrú Danovi Boylovi, ten vypálil a jeho strelu tesne pred Martym Turcom tečoval Jonathan Cheechoo. 0:1

Nabokov chytil všetkých 8 striel v prvej tretine, Turcovi zo šiestich ušiel jeden puk za jeho chrbát.

„Nabokov mal pár skvelých zákrokov, čím sme získali psychickú výhodu. Bol úžasný.“
Tréner San Jose Todd McLellan

Nabokov a Turco žiaria

2. Tretina

Aj keď v druhej tretine nepadli žiadne góly, Stars nemali ďaleko k tomu, aby vyrovnali skóre. K dispozícii mali presilovku 5 na 3, no ako je tomu zvykom v tejto sezóne, Stars z nej gól nevyťažili a San Jose si tak pohodlne udržiavalo jednogólový náskok.

„Keď my sme úspešní, naše presilovky sú úspešné, no dnes sme nedokázali využiť ani presilovku 5 na 3 a ďalšie šance v zápase.“
Obranca Stars Stephane Robidas

Nabokov aj Turco mali v druhej tretine pár kľúčových zákrokov, Turco vychytal silnú presilovku Sharks a delovku Dana Boyla z ľavého kruhu, a Nabokov nedal šancu Jamesovi Nealovi na vyrovnanie skóre.

Dallas prestrieľal San Jose 10-6, no stav ostal nezmenený.

Niskanen dáva gól

3. Tretina

V štvrtej minúte predviedli peknú akciu Pavelski s Michalekom, keď Joe Pavelski poslal backhandovú prihrávku spoza brány na Michala Michaleka, ktorý z tesnej blízkosti prestrelil Martyho Turca. 0:2

Päť minút pred koncom však šťastnou náhodou Niskanenov nahodený puk skončil v bráne San Jose, keď obranca Semenov zrazil rukou puk do vlastnej brány. 1:2

„Puk si našiel cestu do brány a dal nám iskričku nádeje.“
Obranca Stars Matt Niskanen

Stars mali ku koncu presilovku, no Patrick Marleau sa dostal do brejku, až ho napokon zahákoval Robidas. Marleau mal tak k dispozícii samostatný nájazd, no na Turca nevyzrel.

Minútu pred koncom dal Clowe gól do prázdnej brány, čím pečatil konečný stav 1:3.

„Bol to jeden zo zápasov, kedy si treba uvedomiť, že sme hrali dobre. Nedá sa vyhrať každý zápas, aj keď robíte veci správne.“