Jussi Jokinen je predsa len človek

San Jose – Dallas 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Nils Ekman nemá kam zasunout puk, Turco penaltu chytá, Dallas opět vítězí
(Autor – AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Rýchly, napínavý a dramatický hokej, góly na oboch stranách a vyvrcholenie v samostatných nájazdoch. Čo viac si môže fanúšik priať.

30. gól Jere Lehtinena

1. třetina

Už od začiatku stretnutia sa hralo naplno a útočné akcie sa striedali na oboch stranách. San Jose potrebovalo vyhrať a tak na dobrý hokej núdza nebola.

Prvú nebezpečnejšiu strelu musel chytať Turco po prieniku Berniera. Avšak Marty hral v pohode a na jeho forehandové či backhandové prihrávky bolo radosť pozerať. Prvé oslabenie v zápase Stars prežili, no také štastie už domáci nemali.

V 16. minúte bol vylúčený Parker a začali sa diať veci. Modano vtrhol do útočného pásma, naznačoval strelu no napokon v poslednej chvíli prihral Arnottovi. Avšak Arnott sa na nohách neudržal a aj za pomoci Hannana vletel do bránky Toskalu. Modano za bránkou sa opäť dostal k puku, nahodil ho Lehtinenovi a ten sa mýliť nemohol. Domáci protestovali, no aj napriek Arnottovi v bránke gól po konzultácii s videorozhodcom platil. 0:1

Tri góly San Jose

Druhá tretina za prvou v ničom nezaostávala. Jediné vylúčenie Otta domáci nepotrestali, k slovu sa znovu dostali hostia.

V 10. minúte bol vylúčený Davison a Stars presilovku dokázali využiť. Modano z modrej nahodil puk a v zmätku pred bránou sa najviac dokázal presadiť Niko Kapanen, keď natlačil puk až za Toskalov chrbát. 0:2

No na 18. minútu si budú hostia ešte dlho pamätať. Thornton vybojoval puk pri mantineli, posunul Nieminenovi a ten vystrelil. Jeho strelu však Turco vyrazil len pred seba a hoci tam pribehol aj Sergej Zubov, na druhýkrát to Nieminovi vyšlo. 1:2

O chvíľu to za Martyho bránou znovu vrelo. Modano vyhodil puk len k Nieminenovi, ten prihral Rissmillerovi a z jeho strely sa prekvapivo zrodil gól. 2:2

O necelú minútu mal na svojej hokejke puk Bernier. Skvelým pasom našiel Michálka a toho nezastavil ani Klemm, ani Turco. Michálek prešiel cez Klemma a backhandovým blafákom nedal Martymu šancu. 3:2

A tak za minútu a 19 sekúnd dokázali domáci otočiť stav, Stars museli znovu skórovať.

Veľký Mike Modano

Dallas bol určite vývojom zápasu zaskočený, o čom svedčila aj nemohúcnosť v ďalších sekundách. San Jose nedovolili hosťom dostať sa do útočného pásma, nie to ešte vyvinúť tlak. No to všetko trvalo len dovtedy, pokým sa Modano nedostal k puku.

„Je správny čas začať hrať dobre, osobne aj kolektívne. Chlapci to už začínajú chápať.“
Mike Modano

V 7. minúte Lehtinen získal puk a prihral svojmu kapitánovi. Modano, ako správny líder mužstva vtrhol do pásma, prešiel okolo Toskalu, ten v domnení, že Modano svoju akciu zakončí už teraz, ľahol na zem. No Mike vyčkal a ležiaceho Toskalu jednoducho prestrelil. 3:3

„Keď si myslíte, že veci sa nevyvíjajú dobre, dovedie Modano tím k víťazstvu. To je to, čo ho robí veľkým hráčom.“
Dave Tippett

Podloužení

Oba tímy sa snažili ukončiť zápas už v predĺžení, lenže brankári chytali skvelo a tak znovu boli na rade samostatné nájazdy. Pre Dallas už desiatykrát.

Penalty

Ako prvý na rade bol Zubov, no jeho backhandová strela skončila mimo bránky. 0:0

Bernierovu strelu do horného rohu chytil Turco. 0:0

Na ľad sa postavil penaltový mág Jussi Jokinen. Doteraz premenil už deväť nájazdov a ešte dva počas regulérneho zápasu. Avšak presvedčiť sa o tom, že aj on je iba človek sa mohli diváci už teraz. Možno nervozita, možno chyba alebo jednoducho smola. Jussi Jokinen nedal! Jeho strela šla mimo bránu. 0:0

Michálek blafákom prekonal Marty Turca. 1:0

Modano musel dať, inak by Stars po prvýkrát v sezóne nájazdy nevyhrali. Strelou zápästím do horného rohu opäť ukázal svoje kvality. 1:1

„O nájazdoch veľmi nepremýšľam. Jednoducho sa postavím na ľad a rozbehnem sa.“
Mike Modano

Cheechoo a jeho strela zápästím úspech nemala. 1:1

„Mali sme šancu vyhrať tento zápas, no Dallas je jeden z najlepších tímov NHL. Sme sklamaní, no aspoň máme jeden bod, ktorý nám pomôže prebojovať sa do play-off.“
Ville Nieminen

Miettinenov blafák na Toskalu asi zapôsobil, lebo medzi betónmi nechal dostatok priestoru na Anttiho strelu. 1:2

Následne Ekmana vychytal Turco a Hviezdy sa mohli tešiť z ďalšieho víťazstva.