Aktuality

Jussi Jokinen podepsal na dva roky

Jussi Jokinen

Dallas Stars včera podepsali novou dvouletou smlouvu s finským útočníkem Jussi Jokinenem. Během následujících dvou sezón si tento finský hráč vydělá 3,625 miliónu dolarů.

Jokinenův podpis přišel v pravou chvíli. Až nyní se totiž může začít vyřizovat jeho pracovní vízum, což může trvat 10 až 14 dní. V případě pozdějšího vyjednání smlouvy by tak pravděpodobně nestihl tréninkový kemp Stars, který startuje 14. září.

„Jussi byl v našem týmu ve dvou posledních ročnících produktivním hráčem. Chceme, aby se u nás ještě další dva roky zlepšoval. Věříme, že jeho schopnosti budou pro náš klub přínosem.“
GM Stars Doug Armstrong

Šestadvacetiletý Fin Jussi Jokinen má za sebou teprve dvě sezóny v NHL. V té poslední (2006/2007) byl spolu se Stu Barnesem a Niklasem Hagmanem jediným hráčem Stars, který odehrál všech 82 utkání základní části ligy. V nich nasbíral celkem 48 bodů (14+34) a s 8 kladnými body v tabulce +/- byl v této statistice po Miku Modanovi druhým nejlepším klubu.

V play off pak zasáhl do 4 duelů, v nichž pouze jednou bodoval za přihrávku a do „tabulky pravdy“ si připsal jeden záporný bod.

Tento 180 cm vysoký a 86 kg vážící rodák z Kalajoki byl Dallasem draftován v roce 2001 z celkově 192. místa. Ve své debutové sezóně 2005/2006 nastoupil do 81 zápasů, vstřelil 17 branek a u 38 asistoval. V tabulce +/- měl na konci ročníku 2 kladné body. Zasáhl do všech zápasů play off (5) a připsal si v nich 3 body (2+1).

Jussi Jokinen je také reprezentantem finského národního týmu, v němž hrál na Mistrovství světa v letech 2006 a 2005. V roce 2006 s Finskem dokonce vybojoval stříbrné medaile na zimních olympijských hrách v Turíně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *