Prodloužení ukončil Jussi Jokinen

Dallas – St. Louis 5:4 pp (0:1, 3:3, 1:0, 1:0)

Bill Guerin posílá kotouč do sítě Reinharda Divise
(Autor – AP Photo/Amy Conn-Gutierrez)

Přestože nebyli střelci ani jednoho týmu produktivní v přesilových hrách tak jako v prvním utkání, padl při odvetě více než dvojnásobek branek.

Hogan otevírá statistiky

Blues se dostali do vedení přesně v čase 1:00. Z jejich první akce v utkání skončil puk v síti po střele Colina Hemingwaye. Puk se v chumlu před brankou několikrát odrazil až skončil v síti Johana Hedberga. Podle oficiálního zápisu patřila ta úplně poslední noha Jeffu Hoganovi.

Poněkud divoká druhá třetina

Dallas si první branku schoval až na druhou třetinu, když na přelomu 4. a 5. minuty srovnal Stephane Robidas.

Bluesmani dokázali jít během necelých třech minut opět do vedení a i tentokrát střílel Colin Hemingway s tou změnou, že střela skončila v bráně rovnou.

Ve 12. minutě domácí opět srovnali zásluhou Billa Guerina, jenž v přesilovce poslal odražený puk za záda Reinharda Divise a gólové hody druhé třetiny ani z daleky nekončily.

O minutu později skóroval z ostrého úhlu obránce Andy Roach.

V 17 minutě bylo potřetí srovnáno. V přesilovce našel Niko Kapanen přihrávkou zpoza branky Juniora Lessard, který poslal kotouč do sítě – 3:3.

Neuplynula ani minuta a St. Louis se radovalo z vedení. Branku vstřelil Dennis Wideman.

Hagos posílá zápas do prodloužení

V polovině třetí třetiny vybojoval pro Dallas alespoň prodloužení Yared Hagos. Jeho střela z levého kruhu si v nepřehledné situaci před brankou přece jen našla cestu do síťky.

Boucher – Jokinen – a je rozhodnuto

O tom, že Dallas porazí St. Louis v obou přípravných zápasech rozhodl v páté minutě prodloužení Jussi Jokinen, který dostal dlouhou přihrávku od Philippe Bouchera a střelou zápěstím rozvlnil síť za Reinhardem Divisem.