Jussi Jokinen hviezdou stretnutia

Dallas – Colorado 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Nepolapitelný Jussi Jokinen kompletuje hattrick
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Posledné tri zápasy v American Airlines Centre Stars prehrali a návštevnosti ubúdalo, štvrtú prehru v rade na domácom ľade si jednoducho nemohli dovoliť.

Jokinenov prvý gól

1. Třetina

Do prvého tímu Stars bol povolaný Loui Eriksson, ktorý aj keď nemal vydarený začiatok, manažment v ňom videl prínos pre klub a tak sa tento švédsky útočník predstavil v štvrtej formácii s Ottom a Barnesom.

V bránke sa predstavil Mike Smith a zápas mohol začať. Stars začali svižným tempom, žiaden pomalý začiatok ako po minulé zápasy.

V 5. minúte Dallas hral svoju prvú presilovú hru, aj keď dovtedy na Theodora neposlali ani jeden puk, všetko sa zmenilo po Zubovovej prihrávke na Jussi Jokinena, ktorý zachytil puk na modrej čiare, predbehol coloradských obrancov a z ľavého kruhu strelou zápästím prekonal brankára hostí. 1:0

Stars hrali útočne a netrávili príliš veľa času vo svojom vlastnom pásme, pekné akcie predvádzala Ribeirova formácia, ale ani ostatné nezaostávali. V prvej tretine hráči Dallasu poslali na Theodora ďalšie štyri strely, no tie s prehľadom zlikvidoval po šanciach Lehtinena a Niskanena. V jednej chvíli za brankára zaskakoval Brett Clark, keď odrazil pokus Jere Lehtinena do odkrytej bránky.

Stars prestrieľali súpera 5-4, no veľkou slabinou po celý zápas sa ukázali vhadzovania, z celkového počtu 12 vyhrali domáci len dve.

Kúzelník Jokinen

V druhej tretine predvádzali Stars vynikajúci hokej, diktovali tempo hry a dokázali hostí dostať pod tlak takmer neustále, zápas sa hral prakticky len v pásme Colorada. Obranná činnosť bola perfektná a Mike Smith odvádzal kus dobrej práce, jednoducho Colorado by muselo urobiť obrat o 180 stupňov, aby dokázali z tohoto zápasu niečo vyťažiť, lenže Stars nič také nedopustili, a to najmä vďaka Jussi Jokinenovi, ktorý odohral fantastický zápas.

V 4. minúte Jokinen obdržal puk od krajana Miettinena a takmer z nulového uhla spopod ľavého kruhu prekonal Theodora 2:0.

V 6. minúte sa vhadzovalo v pásme hostí, Halpern vyhral buly, nakorčuľoval si pred brankára a následne dorazil Modanovu strelu za jeho chrbát. 3:0

„Celý tím odohral skvelé stretnutie, dobre sme čítali hru a držali sme puk v ofenzívnom pásme. Vždy, keď sa darí držať puk na súperovom konci, dodáva to sebadôveru a cítite sa potom lepšie.“
Jeff Halpern

Táto kanonáda sa však ani zďaleka nekončila, ani nie o dve minúty sa opäť predviedla Jokinenova formácia. V presilovej hre Jussi vyhral buly, nakorčuľoval si smerom k bránke a po nádhernej prihávke od Sergeja Zubova, ktorá prenikla cez celý obranný rad hráčov Colorado dorazil puk za Theodora. 4:0

Jokinen bol pri chuti a v 11. minúte dal svoj štvrtý gól v zápase, keď prekonal gólmana hostí po nevydarenej Zubovovej strele. 5:0.

„Pred zápasom som sa cítil dobre, a prvý gól pred domácim publikom mi dodal sebadôveru. Dal som dva skutočné góly a dva štatné.“
Jussi Jokinen

To už bolo na Theodora priveľa a miesto prenechal slovenskému spoluhráčovi Petrovi Budajovi, ten však v druhej tretine gól za svoj chrbát nepustil.

V druhej tretine Stars prestrieľali Colorado 14-6, vyhrali 13 zo 16 vhadzovaní a boli stopercentní vo svojich presilových hrách.

Konečný stav 6:1

Stars vstúpili do poslednej tretiny akoby tento obrovský náskok neexistoval, s odhodlaním naďalej predvádzali skvelý hokej. Ďalší gól na konto Colorada pripísal v 15. minúte Mike Ribeiro vďaka spoluhráčovi Jere Lehtinenovi, ktorý naháňal puk kým ho nedostal, razantne protihráča odstavil od puku a poslal pas pred Budaja. Ribeiro s tým problémy nemal a zvýšil na 6:0.

Doteraz stopercentný Smith však nulu nevychytal, menší zmätok v obrane Dallasu využil Hlinka, keď skóroval po dorážke po strele Arnasona. 6:1.

Nič to však nemení na tom, že Stars odohrali fantastický zápas, od začiatku až do konca, žiadne hluché minúty jednoducho neexistovali a Coloradu nedali najmenšiu šancu. Hrdinom večera sa stal Jussi Jokinen, ktorý skóroval svoj prvý hattrick v kariére a vyrovnal tak Hullove štyri góly v zápase spred šiestich rokov. Skvelé stretnutie mal aj Sergej Zubov, pripísal si totiž štyri asistencie a všetky boli na Jokinenove góly. Prieznivci Dallasu si môžu len priať, aby takýchto zápasov bolo v sezóne a najmä v playoff čo najviac.

„Musíme odohrať ešte tri zápasy pred domácim publikom, než sa poberieme na výlet na východné pobrežie, a tam musíme hrať dobre. Ak budeme hrať dobre, máme šancu vyhrať každý zápas.“