Johan Holmqvist si zapísal prvé víťazstvo za Dallas

Phoenix – Dallas 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Tentokrát již bylo vystoupení Johana Holmqvista v bráně Stars úspěšnější
(Autor – AP Photo/Ross D. Franklin)

Nový brankár Dallasu si do tohoto zápasu odchytal len jednu tretinu, ktorá mu sebavedomie určite nedodala, no tentokrát znovu nastúpil, vydržal po celý zápas a získal tak prvú výhru od príchodu do Texasu, Stars porazili Coyotes na ich vlastnom ľade 4:2.

Presilovky nepomohli

Stars už nutne potrebovali získať dva body, neúspešný marec sa totiž podpísal aj na postavení tímov v tabuľke Západnej konferencie a tak výhra nad Phoenixom určite pomohla, klub z Texasu totiž má garantované minimálne piate miesto v konferencii, otázkou len zostáva, či sa prvé zápasy odohrajú v American Airlines Centre alebo nie.

Do zápasu nenastúpili viacerí hráči, okrem Zubova, ktorý má dlhodobé zdravotné problémy sa neukázal na ľade Mike Ribeiro pre príznaky chrípky a Brad Richards, ktorý sa necítil dobre, no bližšie nešpecifikoval svoj zdravotný stav. Je jasné, že Dave Tippett dopraje hráčom trochu voľna na zotavenie pred playoff, čo by malo v konečnom dôsledku tímu len pomôcť.

V prvej bezgólovej tretine si obaja brankári udržali čisté konto, hra bola pomerne otvorená, oba tímy si zahrali po jednej presilovke, no ani jedna nebola využitá.

Stars mali viac striel na bránu, jedenásť k ôsmim strelám domácich, góly však začali padať až v druhej tretine.

Stars s trojgólovým vedením

Prvý gól padol v šiestej minúte druhej tretiny, za asistencie hráča Phoenixu Turrisa, ktorý z obraného pásma vyhodil puk mimo hracej plochy a umožnil tak Dallasu odohrať svoju druhú presilovku v zápase. Vyvoleným bol Matt Niskanen, ktorý z ľavého kruhu vystrelil na Bryzgalova, ten mal však zakrytý výhľad a tak puk preplachtil nad jeho rameno až do brány. Asistencie si pripísali Boucher a Eriksson, 0:1.

V dobrom svetle sa ukázal aj Holmqvist, ktorý dvakrát vychytal Petra Muellera, raz chytil jeho strelu zápästím a po druhý raz delila jeho hokejka puk od brány.

V 14. minúte Stars strelili ďalší gól a opäť z presilovky, tentokrát zobral na seba zodpovednosť Robidas a tvrdou strelou od modrej čiary nedal gólmanovi šancu, asistovali Lundqvist a Morrow, 0:2.

23 sekúnd pred koncom tretiny Morrow prenasledoval protihráča Ballarda dovtedy, kým mu nezobral puk, takmer okamžite vystrelil na Bryzgalova, ten nestihol na strelu zareagovať a bolo 0:3.

Stars prestrieľali Phoenix 13-8.

Malá dráma nakoniec

V 14. minúte udreli domáci po prvýkrát, Lisin po prihrávke od Kapanena totiž vystrelil zápästím, puk preletel okolo Robidasa a len presvišťal okolo Holmqvistovej lapačky, 1:3.

V 17. minúte znížil Phoenix lenna rozdiel jedného gólu, Shane Doan kontroloval puk pozdĺž ľavého mantinela v útočnom pásme a vo vhodnom okamihu poslal krížnu prihrávku na nabiehajúceho Ballarda, ten ihneď vystrelil, puk sa ešte odrazil od tyčky a potom definitívne za Holmqvistov chrbát, 2:3.

Lisin mohol ešte vyrovnať minútu pred koncom, no dallasský gólman nezaváhal, následne Bryzgalov opustil bránu, aby na ľad mohol naskočiť ďalší hráč, no vyrovnať sa im nepodarilo. Mike Modano totiž zachytil prihrávku od Jovanovskeho a pohodlne poslal puk do prázdnej brány na konečných 2:4.

„Pracovali sme tvrdo takmer po celý čas a urobili sme dosť pre výhru. Presilovky nám rozhodne pomohli a Holmqvist bol v bráne oporou. Vedeli sme, že sa na víťazstvo bude treba pousilovať trochu viac, no chlapci to nakoniec zvládli.“