Jaroslav Svoboda zaistil Dallasu víťazstvo

Dallas – Columbus 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Elitní přesilovová formace oslavuje vedoucí gól
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Takticky dobre zvládnutý zápas priniesol Hviezdam ovocie. Tippett pokračuje vo svojej filozofii a tentokrát nechal oddychovať Morrowa.

Arnott skóruje

Úlohou hráčov v zápase bolo čo najviac zjednodušiť hru a azda najviac to pomohlo pri obrannej hre. Skvele zvládnuté presilovky a oslabenia boli kľúčom k víťazstvu.

Už v 4. minúte hry Stars využili svoju prvú presilovú hru. Modano z modrej poslal pas k mantinelu na Jokinena, ktorý našiel voľného Arnotta na druhej strane a jeho forehand skončil v sieti. 1:0

Mike Modano sa vrátil do hry po zranení kolena, keď takto zmeškal dva zápasy. No už v 17. minúte prvej tretiny ho Adam Foote udrel hokejkou do tváre a Mike sa znovu pobral do kabíny. No nebolo to nič vážne a kapitán Dallasu sa na ľad vrátil.

„Po vysokej hokejke Footea má Modano na nose hrču, ale
to ho len pripraví na play-off.“

Svoboda dáva víťazný gól

Marty Turco bránil veľmi dobre, taktiež jeho práca s hokejkou bola na vysokej úrovni.

V 9. minúte Stars využili ďalšiu presilovú hru. Zubov z modrej našiel spoluhráča a Niinimaa z ľavého krídla prepálil puk až do siete. 2:0

„Toto bol najlepší Guerinov štart od zranenia. Chodil veľa ku bráne a raz asistoval. Takže môžeme s ním do ďalších zápasoch počítať.“

Tým, že Morrow do zápasu nenastúpil, zahral si Jaroslav Svoboda v druhej formácii spolu s Arnottom a Barnesom. Síce poslal na Denisa iba dve strely, ale dokázal ho raz prekonať.

30 sekúnd pred koncom tretiny dostal Svoboda puk, vykorčuľoval spoza bránky a strelou zápastím zvýšil na 3:0.

„Dnes som mal veľa ice timeu. Neočakávam, že ho budem mať toľko aj počas play-off, ale vždy keď dostanenete šancu…V play-off to nie je o dvoch alebo troch hráčoch, každý z nás sa musí do zápasu vložiť.“
Jaroslav Svoboda

Nevydarený koniec

Columbus sa nevzdával a hral pomerne často do tela, no na konci ich akcií bol vždy Marty Turco.

Posledných desať minút nechal Tippett hrať aj ostatné formácie a kľúčovým hráčom doprial viac oddychu. Najviac času na ľade mal Sergej Zubov, ktorého ice time ako jediný presiahol 20 minút.

No koniec zápasu patril Columbusu.

V 18. minúte vybojoval Chimera puk pred Marty Turcom, poslal ho Westcottovi a jeho tvrdá strela našla priestor medzi Turcovými betónmi. 3:1

O minútu na to odvolali hostia gólmana a na ľad prišiel šiesty hráč. Nash z dorážky Turca neprekonal, tak nahodil puk na Fjodorova, ktorý z blízkosti pohodlne skóroval. 3:2

Denis bol znovu odvolaný a opäť hrali hostia o šiestich hráčoch. No Mathias Tjarnqvist zblokoval niekoľko striel a Marty Turco vychytal backhandovú strelu Ricka Nasha.

Dallas zvíťazil nad Columbusom 3:2.

„Takticky sme hrali veľmi dobre. Na konci sme však boli nedbanliví. No počas zápasu sme si uvedomili, ako štýlom musíme hrať.“

• Bill Guerin – 19:00 min, -1, (0+1)
  • Jaroslav Svoboda – 12:25 min, +1, (1+0)