Johan Holmqvist neustál nápor Vancouveru

Dallas – Vancouver 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Johan Holmqvist si svůj debut v dresu Hvězd jistě představoval úplně jinak
(Autor – AP Photo/Donna McWilliam)

Stars po vynikajúcom februári hrali v marci už šiesty zápas, no opäť nedokázali získať dva potrebné body a prehrali na domácom ľade s Vancouverom 3:4.

Holmqvistov prvý štart

Trochu nečakane sa tréner Dallasu Dave Tippett rozhodol, že nadišiel ten správny čas a ako prvého brankára postavil Johana Holmqvista, ktorý ešte za Stars od výmeny nenastúpil ani na jeden zápas. Avšak toto rozhodnutie malo drvivý dopad na výsledok zápasu, namiesto Martyho Turca, ktorý má proti Vancouveru veľmi dobrú bilanciu si tak prvý zápas odchytal bývalý brankár Tampy Bay.

Neprešlo ani dvanásť minút a Stars prehrávali už o tri góly, no výkon hráčov pred Holmqvistom nebol nijak oslnivý, zvlášť v dobe, keď každý tím bojujúci o playoff dáva do zápasov všetko.

Marec, ktorý mal byť jednoznačnou výhodou pre Stars kvôli veľkému počtu voľných dní, sa obrátil na nevýhodu. Síce Tippett ešte stále hľadá tú správnu chémiu po príchode Richardsa, no Stars nastupujú na zápas nepripravení a neschopní hrať s takou intenzitou, s akou je v marci potreba.

Prvý gól padol nečakane v tretej minúte prvej tretiny, Stars stratili puk v strednom pásme, toho sa následne zmocnil Matt Petinger, vkorčuľoval do obranného pásma Stars a z pravého kruhu prekvapivo prekonal Holmqvista strelou medzi betóny. Je pravdou, že obrancovia mi nijak nepomohli, no takéto strely sa chytať jednoducho musia, 0:1.

V desiatej minúte odohrali Canucks presilovku a tú využili, keď obrana Stars nechala Ryanovi Keslerovi až príliš veľa času, ten z niekoľkých dorážok pred bránkou nakoniec dostal puk do siete, 0:2.

Na tretí gól sa nemuselo dlho čakať, a ako inak, do dallasskej brány. Matt Pettinger vypichol puk Marku Fistricovi, čo viedlo k nájazdu dvoch hráčov, Pettingera a Näslunda na gólmana Stars, samozrejme to skončilo gólom, Näslund sa mohol radovať z gólu v dvanástej minúte, 0:3.

Stars zvýšili aktivitu a vyplatila sa štrnásť sekúnd pred koncom, Loui Eriksson využil zaváhanie súpera, po ľavej strane sa dostal do útočného pásma, prihral pred bránku Lundqvistovi a ten z dorážky skóroval, 1:3.

„Nemôžeme robiť také chyby aké momentálne robíme, ak to nedokážeme pochopiť, hanba nám.“
tréner Stars Dave Tippett

Marty Turco je späť

Turco nahradil v bráne nervózneho Holmqvista, avšak už bolo trochu neskoro, trojgólový náskok proti Luongovi sa maže len veľmi ťažko.

„Žiadne výhovorky, som sklamaný, bola to pre mňa veľká noc a ja som spoluhráčov sklamal.“
brankár Stars Johan Holmqvist

V ôsmej minúte hrali Stars presilovku o dvoch hráčov, a akonáhle sa presilovka 5 na 3 skončila, Robidas posunul puk Modanovi a ten od modrej čiary využil strelu zápästím a prekonal prekvapeného Luonga, 2:3.

V štrnástej minúte Stars vyrovnali fantastickým gólom Brada Richardsa v oslabení, Jere Lehtinen vypichol puk Alexovi Adlerovi vo vlastnom pásme, toho sa zmocnil Richards a v nájazde nikým nekrytý korčuľoval sám na Luonga a zasunul puk medzi jeho betóny, 3:3.

Víťazný gól Morrisona

Už v štvrtej minúte dali Canucks svoj švrtý gól, víťazný, ktorý nebol z kategórie najkrajších. Näslund poslal backhandom prihrávku pred bránku, no puk sa nešťastne odrazil od Brendana Morrisona do brány Martyho Turca, 3:4.

V tretej tretine bolo ešte trochu vzruchu, no nič čo by malo dopad na výsledok zápasu. Už ku koncu tretiny mal Modano neskutočnú príležitosť na gól, no Luongo predviedol kvality a zastavil puk, ktorý by iní brankári zastavili len veľmi ťažko. Marty Turco sa tiež predviedol a zastavil samostatný nájazd Markusa Näslunda päť minút pred koncom.

„Bolo to veľké víťazstvo, v tretej tretine sme našli spôsob ako vyhrať zápas, na ničom inom nezáleží.“