James Neal vystřelil výhru proti Edmontonu

Dallas – Edmonton 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Po pěti zápasech bez vítězství na domácím ledě si Stars spravili chuť s tradičním rivalem z Edmontonu a po šedesáti minutách konečně svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro domácí Dallas.

Foto

James Neal oslavuje rozhodující gól
James Neal oslavuje rozhodující gól.
(Autor – AP)

Do branky se po jednozápasové pauze vrátil Kari Lehtonen a opět předvedl velmi dobrý výkon. Stars se ujali vedení v 15. minutě když zpoza branky krásně našel v mezikruží volného Morrowa Mike Ribeiro. Před brankou totiž na sebe dva hráče navázal Jamie Benn. V téže minutě, ale o třetinu později vymyslel Benn s Ottem krásnou kombinaci a prvně jmenovaný zakončoval – 2:0.

Ve třetí třetině Edmonton vyrovnal. Lehtonenem vyraženou střelu dostal do branky Jean-Francois Jacques a jen o několik minut později opět vyrážel puk Lehtonen, který hráči v poli ztratili. Před poloprázdnou brankou měl pak Ryan Jones ulehčenou roli – srovnáno 2:2.

Nerozhodný stav netrval dlouho a ukončil svou střelou James Neal. Přestože to byla střela švihem, tak měla nejen přesnost ale hlavně razanci. Gól tak musel potvrdit videorozhodčí a z jeho pohledu byl kotouč jednoznačně v brance – 3:2.