Víťazná séria Dallasu sa skončila proti Coloradu

Colorado 3:2 Dallas (0:1, 1:0, 2:1)

Stars pred zápasom v Denveri zvíťazili už piatykrát po sebe, no sériu nedokázali predĺžiť a podľahli domácim Avalanche 3:2.

Ott dáva gól

1. tretina

Jediný gól v prvej tretine padol 40 sekúnd pred koncom, keď po víťaznom vhadzovaní v pásme súpera Ott poslal puk Niskanenovi na modrú čiaru, ten vystrelil a jeho strelu pred bránou tečoval znovu Steve Ott. 1:0

Milan Hejduk vyrovnáva

2. tretina

V 14. minúte Ryan Smyth prihral Milanovi Hejdukovi, ten nikým neatakovaný si razil cestu až pred Martyho Turco a strelou do hornej časti brány kanadského gólmana prestrelil. 1:1

Cody McLeod dáva víťazný gól

3. tretina

Neprešla ani prvá minúta a domáci boli vo vedení. Colorado využilo presilovú hru a Marek Svatoš po prihrávke Wojteka Wolskiho zvýšil na 2:1.

Svoj 25. gól v sezóne strelil v 9. minúte Loui Eriksson, keď v brejku po prihrávke Petersena z pravého kruhu prestrelil nepripraveného Budaja, 2:2.

Sedem minút pred koncom efektívnu individuálnu akciu predviedol Cody McLeod, spoza brány nečakanou kľučkou prekvapil Martyho Turca a pohodovo zvýšil na 3:2.

„Dobrá vec, keď ste vo víťaznej sérii je, že si stanovíte nové štandardy. Dnes sa to ani zďaleko neblížilo k tomu, ako dokážeme hrať. Mali sme sedem hitov po dvoch tretinách, to jednoducho nestačí.“