Olaf Kölzig má už aj skalp Dallasu

Washington – Dallas 4:3 (2:0, 2:1,0:2)

Olaf Kölzig vychytal první vítězství proti Dallasu
(Autor – AP Photo/Linda Spillers)

Brankár Capitals zastavil 35 striel, aby po prvýkrát v kariére porazil Hviezdy z Dallasu výhrou 4:3.

Zedník a Clark

Ako prví skórovali v 14. minúte domáci, keď Laich prihrávkou našiel Zedníka a ten z pravého kruhu na vhadzovanie prestrelil Mika Smitha v bráne. 1:0

Neprešli ani dve minúty a Capitals zvýsili svoj náskok, tentokrát im pomohla presilovka. Po tom, čo Lehtinen ani Zubov nevyhodili puk preč od gólmana Smitha, Chris Clark strelou zápästím upravil skóre na 2:0.

Washington prestrieľal Hviezdy 9-8.

Seminov víťazný gól

41 sekúnd stačilo Dallasu na strelenie gólu. Jaroslav Modrý presnou prihrávkou umožnil brejk troch na jedného, Mike Ribeiro poslal puk Jokinenovi a na jeho strelu bol Kölzig prikrátky. 2:1

V 18. minúte sa po prihrávke Pothiera dostal do brejku Pettinger a skóroval. 3:1

12 sekúnd pred koncom tretiny hrali Capitals presilovku a gólom Semina zvýšili náskok na tri góly.

Barnes a Jokinen

Mika Smitha po nepresvedčivých výkonoch vystriedal Marty Turco.

V 17. minúte Stu Barnes dostal puk od Bouchera a z ostrého uhla znížil na 4:2.

O minútu neskôr sa Marty porúčal z bránky a gólom z dorážky Jokinen upravil na konečné skóre 4:3.