Tanguay a Kiprusoff, hlavné zbrane Calgary

Calgary – Dallas 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Byron Ritchie vstřelil svůj druhý gól
(Autor – AP Photo/Jeff McIntosh,CP)

Zraneniami zdecimované Hviezdy podali aj napriek tomu kvalitný výkon, no športové šťastie sa nakoniec priklonilo na stranu domácich. Stars podľahli Flames 4:2.

Strelci Sydor a Ritchie

Do zápasu nenastúpil ani Sergej Zubov a rozšíril už aj tak veľkú marodku Stars.

Hostia dostali možnosť hrať iba jednu presilovku v prvej časti, ale aj to stačilo. V 10. minúte Boucher poslal tvrdú strelu na gólmana Flames, ktorú následne dorazil vhodne postavený Sydor. 0:1

V 17. minúte stratil Ribeiro v neutrálnej zóne puk, Ritchie nakorčuľoval do útočného pásma a poslal puk za chrbát Marty Turca. 1:1

Dallas bol aj napriek chýbajúcej útočnej sile strelecky aktívnejší, prestrieľal Calgary 11-6.

Opäť Ritchie

Hostia nezachytili silnejúcu útočnú aktivitu domácich včas a to ich prišlo draho. Ešte v začiatkoch tretiny vybojoval Lombardi za bránkou Dallasu puk, poslal ho pred bránku, kde si s ním poradili jeho spoluhráči. Tanguay našiel voľnejšieho Ritchieho a obrat bol na svete. 2:1

V 12. minúte Lehtinen z presilovej hry vyrovnal. Halpern poslal krížnu nahrávku Erikssonovi, ten Lehtinenovi a z jeho hokejky puk rozvlnil sieť za brankárom Kiprusoffom. 2:2

Stars boli na strely znovu úspešnejší, 10-9.

Smola na záver

Dallas bol v poslednej časti aktívnejší, vyslal na gólmana Flames 12 striel, ale nakoniec sa radovali domáci.

V 18. minúte Ferencova strela sa neštastne odrazila od mantinela a keďže Boyd sa k puku dostal skôr ako obrana Stars alebo Marty Turco, Flames opäť viedli. 3:2

„Je to sklamanie, od skvelého tripu na ľade súpera nás delili len minúty. Potom dali neštastný gól a skončilo to.“
Stu Barnes

Na záver už len upravil skóre do prázdnej bránky Alex Tanguay.

„Kiprusoff chytal veľmi dobre, ale my musíme nájsť spôsob, ako využiť ten tlak v tretej tretine a aspoň raz skórovať.“