Aktuality

Dokáže Dallas vyhrát popáté v řadě?

Hokejisty Dallasu čeká dnes v noci čeká další náročný zápas. V Consol Energy Center je totiž přivítají Tučňáci z Pittsburghu, kterým se zatím velmi daří a to i přes absenci kapitána a hlavní hvězdy týmu Sidneyho Crosbyho. Utkání to bude jistě zajímavé už z důvodu postavení obou týmů. Jak Dallas tak Pittsburgh jsou totiž lídry svých konferencí a tak se dá očekávat souboj na ostří nože.

V posledních 5ti zápasech ochutnali svěřenci Dana Bylsmy hořkost porážky dvakrát a to když nestačili na Toronto a na San Jose. Po dvou porážkách si Tučňáci alespoň mírně spravili chuť, když ve vyrovnaném zápase přetlačili Krále z LA a vyhráli 3:2 v prodloužení.

To, že se bude Pittsburgh pohybovat na špici NHL se dalo očekávat, ale že tam bude také Dallas to asi napadlo jen málokoho. Když Stars v létě opustil Brad Richards, řada odborníků pasovala Dallas na tým, který se bude pohybovat na hraně Play-Off nebo do něj vůbec nepostoupí. Stejně jako Oilers, které táhnou zejména mladé pušky kolem doposud skvěle hrajícího Nugenta-Hopkinse, tak i Dallas určitě patří k příjemným překvapením dosavadního průběhu ligy, ba co víc, Stars jsou totiž první v celé lize právě o bod před Pittsburghem.

Výsledky Stars má na svědomí hned několik faktorů. Tím prvním je určitě výborně chytající Kari Lehtonen, jenž v poslední době chytá opravdu dobře a tým v něm určitě cítí velkou oporu. Dalším důvodem jsou také výkony dvojice Ericsson-Benn, která si v posledních dvou zápasech, které Stars vyhráli shodně 5:2 připsala dohromady 9 bodů.

Zdatně jim sekunduje také loňský šampión Michael Ryder, který po boku těchto dvou hráčů dokazuje, že ještě zdaleka není zralý na odpis. Třetím faktorem na který bychom rozhodně neměli zapomenout jsou výkony zadáka Sheldona Sourayho, jenž si užívá poskytnuté důvěry, což se projevuje také na jeho bilanci v tabulce pravdy, kde má vynikající číslo + 11. Momentálně tak prožívá úspěšný restart v minulosti poněkud zvadlé kariéry.

V Pittsburghu se daří hlavně bývalému hráči Dallasu Jamesi Nealovi, jenž se však netrefil už 3 zápasy. Střelecký půst v těchto třech zápasech odčinil ale 4 přihrávkami. Celkově má tak na kontě 14 bodů (9+5) v 15ti zápasech. Daří se také Malkinovi, jenž si prozatím připsal 10 bodů, ale vinou zranění nastoupil jen do 8mi střetnutí. Obraně velí mladý obránce Kris Letang, který chce letos dokázat, že jeho výkony z loňska nebyly náhodné. Naděje Penguins na vítězství v každém zápase drží Marc-André Fleury, jenž si i v této sezóně drží svůj vysoký standard.

V sestavě Penguins se v dnešním zápase neobjeví Sidney Crosby o němž se v posledních dnech mluvilo v souvislosti s návratem na led právě proti Dallasu. Crosby nenastoupí ani do zítřejšího zápasu, ve které se Pittsburgh střetne s Carolinou. Kromě svého kapitána budou Tučňáci postrádat také Bena Lovejoye (zápěstí) Tylera Kennedyho (otřes mozku), Zbyňka Michálka (zlomený prst) a možná také dalšího bývalého hráče Dallasu Matta Niskanena, jenž má údajně nespecifikované problémy v dolní části těla.

Stars mají na marodce pouze Stevea Otta.

Utkání bude jistě velmi specifické z pohledu Alexe Goligoskiho, jenž v únoru letošního roku putoval výměnou za Neala a Niskanena, (pro něž to bude jistě také zajímavé) do Dallasu právě z Pittsburghu.

„Nevím, moc jsem o tom nepřemýšlel,“ řekl Goligoski. „Bude to ale zvláštní, hrát proti klukům s kterými jsem hrál několik let. Hrát proti nim na druhé straně bude trochu jiné. Alespoň mám nějakou představu jakým stylem kluci hrají hrají. Z tohoto hlediska bude snadnější .“

V brance domácích se objeví Fleury, svatyni na straně hostů pak bude střežit Lehtonen.

Utkání začíná v 1:00 SEČ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *