Aktuality

Darryl Sydor potřetí do Dallasu!

Jen málokdo z nás vstoupí třikrát v životě do jedné řeky. Darryl Sydorto zvládl dokonce v rámci jedné hokejové kariéry. Vedení Stars totiž včera oznámilo, že získalo tohoto kanadského beka v rámci výměny s Pittsburghem. Do týmu loňského finalisty playoff NHL se naopak stěhuje kanadský bek Philippe Boucher.

„Darryl je ostřílený obránce, který do našeho týmu přináší charakter a vůdčí schopnosti. Je to hráč, kterého velmi dobře známe a jsme nadšeni, že ho můžeme u Stars opět přivítat. Máme pocit, že přináší uklidňující prvek do naší obrany, podobně jako ho přinesl (Mattias) Norström. Je to chytrý hráč. Na druhou stranu bychom chtěli poděkovat Philippu Boucherovi za vše, co pro Dallas Stars za posledních několik let udělal a přejeme mu v organizaci Penguins jen to nejlepší. Změna mu určitě prospěje.“
generální manažer Stars Les Jackson

Sydor je v Dallasu více než známý, neboť zde působil mezi roky 1995-2003 a poté opět v sezóně 2006/2007. Nicméně po jejím skončení neprojevil tehdejší generální manažer Doug Armstrong o tohoto obránce zájem. Mohlo za to mimo jiné i angažování švédského obránce Mattiase Norströma a napnutý rozpočet Stars. Proto tehdy podepsal smlouvu s Pittsburghem. Smlouva zněla na dva roky a 2,5 milionu dolarů za sezónu. Vymohl si dokonce i to, že ho Pittsburgh nemohl bez jeho souhlasu vyměnit do jiného klubu.

„Nechtěl jsem tehdy odejít. Mám tu své kořeny a máme to tu v Dallasu rádi. Moci znovu obléknout ten dres, to je jako sen, který se stane skutečností. Myslím, že důvodem, proč jsem tu tehdy nezůstal, byl platový strop. Tak to dnes chodí, tak ten systém funguje. Nikomu nic nevyčítám. Jsem nadšený, že jsem zase zpátky.“
staronová posila Stars Darryl Sydor

36letý Darryl Sydor letos nastoupil jen k 8 zápasům v dresu Penguins, v nichž vstřelil jeden gól a na další přihrál. Také si připsal 5 kladných bodů v tabulce +/-. V minulé sezóně zastával u Pens funkci asistenta kapitána a v základní části odehrál 74 zápasů s bilancí 1+12. V playoff toho ale za Tučňáky moc neodehrál, jeho prvním zápasem v loňském playoff byl totiž zápas číslo 3 finále Stanley Cupu. Dle jeho vyjádření mu nikdy nikdo nevysvětlil, proč nedostal více příležitostí.

„Chtěli jsme hráče, kterého tu budou znát, který bude vědět, jakým stylem hrajeme a který by zapadl do kabiny a stal se takovým uklidňujícím prvkem naší obrany. To vše Darryl splňuje.“
generální manažer Stars Brett Hull

Z hlediska smluv obou hráčů se pro nové kluby nic nezmění. Oběma hráčům končí po stávající sezóně smlouva a oba pobírají 2,5 milionu dolarů za sezónu. Stejná částka se pak počítá i do platového stropu. Jediným rozdílem je to, že smlouva Darryla Sydora obsahuje klauzuli „no trade“.

„Oba hráči potřebovali změnu, myslím, že na tom mohou vydělat oba týmy. Doufáme, že Syd přijde a bude dělat to, co umí nejlépe, tedy jít příkladem na ledě i mimo něj a stabilizuje vztahy v kabině. Má vřelý vztah s Mikem (Modanem) a (Sergejem) Zubovem a vlastně s celou organizací. „
generální manažer Stars Brett Hull

Darryl Sydor byl draftován týmem Los Angeles Kings z celkově 7. místa na draftu v roce 1990. Vyhrál dvakrát Stanley Cup (Dallas 1999 a Tampa Bay 2004), přičemž finále bojů o Stanley Cup si zahrál celkově pětkrát (Dallas 2000, Los Angeles 1993, Pittsburgh 2008). V roce 1996 a 2002 reprezentoval Kanadu na mistrovství světa, v roce 1992 pak na mistrovství světa juniorů.

„Je mi 36 a někteří lidé by mohli říci, že moje dovednosti jsou na ústupu, nicméně já si myslím, že přináším zkušenosti a řadu dalších věcí. Cítím, že ještě mohu hrát. Tuhle v Detroitu jsem se cítil velmi dobře, hrál jsem o něco víc než jindy. Věřím, že mohu hrát; myslím, že loni jsem to dokázal, když jsem dlouhou dobu nehrál a pak jsem byl nasazen do finále Stanley Cupu. Cítím, že ještě několik let mohu hrát.“
staronová posila Stars Darryl Sydor

Tento 185 cm vysoký a 96 kg vážící obránce dosud v NHL (Los Angeles, Dallas, Columbus, Tampa Bay a Pittsburgh) odehrál 1179 zápasů s bilancí 96 branek, 390 asistencí a 724 trestných minut. V zápasech playoff odehrál celkem 155 zápasů, ve kterých vstřelil 9 gólů, na dalších 47 přihrál a připsal si také 73 trestných minut.

„Do města přijedu v neděli večer a trénovat budu už v pondělí. Všechno by mělo proběhnout v pohodě.“
staronová posila Stars Darryl Sydor

Za Dallas odehrál 649 zápasů v základní části, v nich vstřelil 67 branek a u dalších 254 asistoval, přidal také 385 trestných minut. V playoff pak absolvoval dalších 99 zápasů, v nichž si připsal 38 bodů za 6 branek a 32 přihrávek. Vyfasoval také 46 trestných minut.

Philippe Boucher postupně ztratil svoji pozici, kterou si vybudoval zejména díky velmi povedené sezóně 2006/2007. Zdravotní potíže, zejména problémy s rameny, způsobily, že jej na přesilové hře postupně vystřídali Stephane Robidas, Mike Modano či Brad Richards.

„Není jednoduché odcházet z místa, které je pro Vás jako vlastní rodina. Myslel jsem, že tu ukončím kariéru. Když se ale týmu nedaří, musí přijít změny. Rodina to zvládá velmi dobře. Z hlediska hokejového je to pro mě velká příležitost. Takto to musím vnímat, nemohu se dívat zpátky. Když se ale zpět podívám, budu za ty roky tady velmi vděčný.“
Philippe Boucher

Oba kluby tak doufají, že dostali přesně to, co je momentálně tíží. Pittsburgh potřeboval zkušeného veterána do obrany, který by zvládal všechny herní situace (zejména přesilovou hru) a držel hokejku na pravé straně. To vše jim Philippe Boucher může poskytnout, tedy za předpokladu, že zůstane zdravý. Stars zase doufají, že jim Darryl Sydor pomůže stabilizovat problémy v kabině Stars a zjednoduší hru dallaské obrany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *