Aktuality

Adam Burish do Dallasu!

Ještě v první den přestupového období přivedli Stars posilu, jejíž setrvání v prvním týmu je, na rozdíl od těch předešlých, jisté. Jednoletou smlouvu se Stars podepsal křídelní útočník a čerstvý držitel Stanleyova poháru Adam Burish.

Jedná se o dvouletou smlouvu na 2,3 milionu dolarů. V první sezóně si vydělá 1 milion ameriských dolarů, v té druhé 1,3 milionu. Do platového stropu se v obou sezónách bude počítat částka ve výši 1,15 milionu amerických dolarů.

„Adam je charakterní hráč, který je v Chicagu známý jako pohodový spoluhráč a my doufáme, že tomu v Dallasu bude taky tak. Chceme být týmem, proti kterému se těžce hraje a Adam do tohoto záměru zapadá. Má za sebou 32 zápasů v playoff v posledních dvou sezónách, z toho 15 letos.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

27letý Adam Burish odehrál v loňské sezóně díky zranění kolenních vazů v přípravě jen 13 zápasů základní části, ve kterých vstřelil jednu branku a na 3 další přihrál. V playoff přidal dalších 15 zápasů, zaznamenal však jen 2 trestné minuty.

Tento 183 cm vysoký a 86 kg vážící útočník dosud během 4 sezón odehrál v NHL celkem 169 zápasů, ve kterých vstřelil 11 branek a na dalších 10 přihrál. K tomu všemu přidal i 323 trestných minut. Draftován byl Chicagem v roce 2002 v devátém kole draftu z celkově 282. pozice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *