Aktuality

Mike Modano zlomil rekord nejproduktivnějšího hráče USA

Mike Modano

Persona dallaského hokeje, sedmatřicetiletý centr Mike Modano ve čtvrtečním utkání v San Jose konečně překonal čtyři roky starý bodový rekord amerického zadáka Phila Housleyho. Se svými 1 233 body je tak v současnosti nejproduktivnějším Američanem v historii.

Modano po rekordu sahal již na konci minulé sezóny. V té mu k jeho překonání po odehrání posledního zápasu základní části scházelo nasbírat jen pouhých 7 bodů.

Před startem letošního ročníku se tak od rodáka z Livonie horečně očekávalo, že starý rekord, činící 1 232 bodů, brzy překoná. Jenže Modano se trápil. Body nepřicházely a jeho forma byla s tou někdejší naprosto nesrovnatelná. Trenér klubu Dave Tippett jej po deseti odehraných utkáních dokonce přeřadil do čtvrté formace, aby se vzpamatoval.

Změna Modanovi v prvních dvou zápasech pomohla – nasbíral v nich tři body. Jenže pak, když mu už scházel jediný bod do dorovnání Housleyho rekordu, se opět zasekl.

8. října se hokejoví fanoušci konečně dočkali, a to v duelu mezi Dallasem a San Jose. Modano v tomto zápase pomohl svému týmu dvěmi brankami k vítězství 3:1 a nesmazatelně se tak zapsal do celé historie amerického hokeje jako nejproduktivnější hráč.

„Spadl mi kámen ze srdce, je to obrovská úleva. Konečně se můžu zhluboka nadechnout a užít si to.“
Mike Modano

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *