Stars na Roberta Luonga nestačili

Dallas – San Jose 2:4 (1:4, 0:0, 1:0)

Jinak skvělý Roberto Luongo inkasuje po sólu Loui Erikssona
(Autor – AP Photo/CP, Chuck Stoody)

Až 40 striel vyslali hráči Dallasu na gólmana Canucks, avšak odniesli si iba bod po nezvyklej prehre v nájazdoch. Vancouver porazil Dallas 2:1.

Ohlund skóruje

1. Třetina

Jediný gól v prvej časti padol až v 19. minúte z presilovej hry. Marty ešte zastavil strelu Daniela Sedina, ale pokus o vyhodenie puku skončil na hokejke Ohlunda. Strela do hornej časti poslala domácich do vedenia. 1:0

Bol to zápas brankárov, no o niečo lepší deň mal tentokrát Roberto Luongo. Zaskvel sa aj parádnym zákrokom, keď zlikvidoval obrovskú šancu Jere Lehtinena v presilovke.

Canucks prestrieľali Stars 9-7.

Eriksson vyrovnáva

Stars vyslali na gólmana až 17 striel, no iba jeden puk skončil v sieti. V 11. minúte sa práve končila presilová hra domácich a situáciu dokonale využili Štefan s Erikssonom. Patrik Štefan poslal presnú prihrávku švédskemu mladíkovi, ktorý práve opustil trestnú lavicu a na ktorého pozabudla obrana Canucks. Situáciu z brejku dokázal zúžitkovať a poslal puk backhandom Luongovi medzi betóny. 1:1

Dallas mal ešte v tretine výhodu troch presiloviek, nedokázal ich však využiť.

Skvelí Luongo a Turco

V tretej tretine žiarili na ľade už iba gólmani. Luongo vychytal všetkých 12 striel, ale Turco s výkonmi nazaostával. Cez rozum mu neprešli ani Jan Bulis, ani Sami Salo a tak sa zápas posunul do predĺženia.

„Hrali sme tvrdo a zaslúžili si bojovať o dva body. No mali sme niekoľko presilových hier a nedokázali z nich skórovať.“
Marty Turco

Predĺženie

Prvých 58 sekúnd hrali Stars presilovú hru a tiež takmer posledné dve minúty, avšak vyťažiť z tejto situácie nevedeli. Phillippe Boucher svojou bombou ešte nastrelil tyč, no na rade boli nájazdy.

Samostatné nájazdy

Prvá dvojka Näslund so Zubovom sa nepresadili. Zubov trafil tyč. 0:0

Morrison strelou zápästím poslal puk nad Turcove betóny a skóroval. 1:0

Jokinen nalákal Luonga na svoj obvyklý pohyb, no zrazu si puk prehodil na backhand a vyrovnal stav. 1:1

Prišla séria neúspešných pokusov, v ktorých sa nepresadili D. Sedin, Ribeiro, Pyatt, Eriksson, Bieksa a Miettinen.

Na rade bol Kesler a ten už Martyho dokázal prekonať, na jeho backhand nestačil. 2:1

Posledný šiel Stu Barnes, no na Luonga si neprišiel. 2:1