Aktuality

Stars na Hašeka nestačili

Dallas – Detroit 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Český gólman byl v zápase k nepřekonání, na snímku likviduje pokus kapitána domácího týmu Brendena Morrowa
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Druhý vzájomný duel odohrali Detroit a Dallas, tentokrát na ľade Stars a aj napriek podstatnému zlepšeniu z uplynulých zápasov, víťazmi sa znovu stali Red Wings.

Rafalskiho víťazný gól

1. Třetina

Stars ťahali sériu troch prehier v rade a pred sebou mali najlepší tím NHL v tejto sezóne, takže vyhliadky do budúcna neboli veľmi ružové.

V bránke Dallasu sa predstavil Mike Smith, nahradil tak Marty Turca, ktorý má proti Detroitu skutočne negatívnu bilanciu.

Oba tímy hrali pozorne v defenzíve, hráči Stars nedávali protihráčom tak veľa priestoru ako v prvom zápase, no pomôcť museli aj útočníci, čo sa napokon ukázalo ako kľúčový prvok.

Nie nadarmo je Detroit na čele ligy, dobrá defenzívna hra, dobré výkony gólmanov a napokon je to útok, najlepší v lige.

V 4. minúte sa podarilo Rafalskimu skórovať, keď Cleary spoza bránky našiel voľný, nikým nestrážený priestor do ktorého si nakorčuľoval Rafalski a tomu už stačilo trafiť poloodkrytú bránku. Mimochodom, bola to prvá strela Red Wings v zápase a hneď gólová. 0:1

Detroit prestrieľal Dallas 7-2 a pomaly sa črtala štvrtá porážka Stars v rade.

Hašek a Smith neporaziteľní

Druhá tretina sa niesla v znamení oboch gólmanov, Smith vychytal 13 pokusov, z toho jednu tutovku Zetterberga pri oslabení o dvoch hráčov, naproti tomu sa Hašek blysol 10 zákrokmi.

Veľkú šancu spálil Morrow, keď sa vo vlastnom oslabení dostal do brejku, no Hašek bol neomylný. Oba tímy mali dve presilové hry, no góly z nich nepadli.

Opäť víťazia Red Wings

Stars sa pustili do neľahkej úlohy a to minimálne vyrovnať skóre proti top tímu ligy. Hráči Stars si postupne vybudovali určitý nápor na súpera a dostávali ho tak pod tlak, gól bol na spadnutie.

Avšak všetky nádeje na vyrovnanie sa rozplynuli po obrovskej chybe Mikea Smitha v 11. minúte. Filppula vyhral súboj s Daleym o puk pri mantineli, prihral Clearymu a ten z nízkeho uhla poslal puk na bránu, ktorý mal Mike Smith chytiť, no nestalo sa tak a víťaz večera bol jasný. 0:2

20 sekúnd pred koncom Franzen skóroval do prázdnej bránky a Stars si tak pripísali 4 porážku v rade.

„Každý vie, kde sa v tabuľke nachádzajú a je na to dôvod, majú kvalitu na každej pozícii a dnes to ukázali. Jednoducho sme si s nimi nedokázali poradiť.“