Montreal prerušil sériu výhier Stars

Montreal – Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Guy Carbonneau a Bob Gainey, bývalí činovníci Stars
(Autor – AP Photo/CP Ian Barrett)

Dallas opäť zamieril do východnej konferencie, kde chcel potvrdiť svoju súčasnú formu. No z troch využitých presiloviek Canadiens sa už hostia nespamätali. Domáci prerušili sériu šiestich výhier za sebou, a tak si Stars ešte na prvé miesto v konferencii budú musieť počkať.

Ribeiro posiela Habs do vedenia

Hneď na úvod stretnutia šiel Jokinen na trestnú lavicu za držanie. Bonkova strela bola odrazená a zmätok pred Turcom najlepšie využil Ribeiro.

Ako funguje spolupráca v prvej formácii Dallasu ukázali Jokinen s Modanom, no kapitán Stars sa pred Theodoreom nepresadil.

Odpoveďou na nápor domácich bolo ďalšie vylúčenie, tentokrát sa previnil Miettinen. Bulis s Ribeirom si pred Turcom robili doslova čo chceli. Ribeiro z voleja prekonal Martyho Turca po prihrávke Bulisa. Obrana Dallasu nezareagovala. Habs viedli 2:0.

Kovaljov rozhoduje

Druhá tretina sa začala tak, ako sa prvá skončila. Na trestnú lavicu si šiel sadnúť za držanie Steve Ott. Je až neuveriteľné, čo beci Stars dovolili domácim. Kovaljov z modrej čiary prešiel blafáčikom cez Kapanena, takisto Bouchera a našiel prázdne miesto medzi Turcovými betónmi. 3:0.

V 5. minúte Ott vyhral vhadzovanie. Puk prevzal Guerin, obišiel bránku a jeho backhandovú strelu za Theodorov chrbát dorazil Hagman.

Nádeje Dallasu definitívne pochovala ôsma minúta. Koivu spoza bránky prihral puk Ryderovi, ktorého nedokázali ubrániť ani Kapanen, ani Zubov. Dokonca aj Marty Turco bol na jeho strelu prikrátky. 4:1.

Útočné akcie Dallasu pôsobili ako výkrik do tmy, všetko pochytal Theodore.

Miettinen znižuje, Habs vyhrávajú

Montreal ponúkol hosťom dve presilové hry, Stars takýto dar nevyužili. Domácim stačilo brániť k zisku dvoch bodov, a tak v tretej tretine to bol hokej jedine zo strany hostí. No forma Guerina a Arnotta ovocie nepriniesla.

Na to sú však Stars zvyknutí, a tak sa do hry pustili mladíci.

V 14. minúte odviedol skvelú prácu pri mantineli Jason Arnott, Miettinen poslal puk medzi betóny domáceho gólmana. Oba góly dali fínski hráči, no na Habs to rozhodne nestačilo.

Obrana Stars, ktorá je jedna z najlepších v západnej konferencii tentokrát absolútne zlyhala. Pod prehru sa môže podpísať aj neistota Martyho Turca. Hoci Stars prestrielali domácich v poslednej časti vysoko 17-2, natiahnuť sériu výhier sa im nepodarilo. Na prvé miesto v konferencii si ešte budú musieť počkať.

„Hovorili sme o tom pred zápasom, že sa máme vyvarovať vylúčeniam. A my sme šli na trestnú lavicu vždy, keď sme súpera dostávali pod tlak. Habs využili väčšinu príležitostí.“