Jokinen nedal Minnesote šancu

Dallas – Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Marián Gáborík posílá Wild do vedení
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Po neúspešnom zápase s Anaheimom privítali Stars na domácom ľade Minnesotu Wild, ktorá okupuje posledné miesto v Severozápadnej divízii. Aj napriek veľkej snahe si hostia z Dallasu bod neodniesli.

Gáborík skóruje, Jokinen vyrovnáva

1. třetina

Aj keď v prvej tretine boli vylúčení len dvaja hráči Dallasu, Wild dokázali už tú druhú presilovku využiť. Boucher si šiel v 10. minúte sadnúť na trestnú lavicu za hákovanie a domácich to prišlo draho. Bouchard spomedzi kruhov vystrelil na Marty Turca, ktorému puk vykĺzol a pre Mariána Gáboríka nebol problém doraziť puk do prázdnej bránky. 0:1

V poslednej minúte zatlačili Stars hostí do vlastného pásma a z tohoto tlaku nakoniec vyšli domáci ako víťazi. Mitchell z modrej poslal delovku na Fernandeza, ten vyrazil puk k Lehtinenovi, ale jeho strelu brankár opäť vyrazil. No Jussi Jokinen mal viac štastia a z jeho dorážky sa mohli Stars radovať. 1:1

Rolston posiela Wild do vedenia

Aj v tejto tretine boli vylúčení iba dvaja hráči Dallasu, no Minnesote to stačilo.

V 16. minúte Gáborík poslal prihrávku medzi kruhy, kde našiel pripraveného Mikka Koivu. Po jeho strele na Turca puk do bránky dorazil Rolston a Wild znovu viedli. 1:2

Tippettovo taktizovanie malo úspech

Po nevydarenej druhej tretine sa Tippett rozhodol, že všetko bude inak. V jednej formácii si zahrali Jokinen, Kapanen a Miettinen. K Modanovi a Lehtinenovi sa pridal Jason Arnott a napokon si spolu zahrali Morrow, Barnes a Hagman.

„Niekedy potrebujú hráči malý impulz, niečo odlišné. Potom sa na seba pozrú a povedia si, že toto je energia, ktorú potrebujeme.“
Dave Tippett

Už v 4. minúte pri presilovke 5 na 3 dokázali domáci vyrovnať skóre. Po neúspešnej strele Jasona Arnotta získal puk Jokinen, backhandom popri bráne nahral znovu Arnottovi a jeho prihrávku zúžitkoval Jere Lehtinen. 2:2

Ani nie o dve minúty sa domáce Hviezdy opäť radovaly. Modano poslal prihrávku na bránkovu čiaru Jokinenovi, ten nahral Klemmovi a Jon Klemm to prepálil až za chrbát Manny Fernandeza. 3:2

V 10. minúte Brenden Morrow spoza bránkovej čiary poslal puk backhandom k Barnesovi a Stu spomedzi kruhov vymietol pavučinku v Mannyho bráne. Tým stanovil na konečných 4:2.

„Bolo dobré, že chlapci rozpoznali situáciu v akej sme sa nachádzali a v tretej tretine sme sa dostali do vedenia. Ale verte mi, bol by som radšej, ak by sme to dokázali skôr. Takto mala vyzerať prvá tretina, a nie tretia.“