Aktuality

Guy Carbonneau opouští Stars

Obměna na lavičce Montrealu

Generální manažer Montrealu Canadiens Bob Gainey dospěl k názoru, že je třeba provést změnu na trenérském postu. Trenér Claude Julien tak u Canadiens k 14. 1. 2006 skončil a nahradit jej měl Guy Carbonneau, dosavadní asistent GM Stars Douga Armstronga. Ten však vzhledem k tomu, že většinu hráčů Montrealu nezná, nechtěl hned nést plnou odpovědnost za výsledky týmu, a tak se hlavním trenérem pro zbytek sezóny stal Bob Gainey, bývalý GM a trenér Minnesoty North Stars a Dallas Stars. Guy Carbonneau jej po skončení aktuální sezóny na trenérském postu Habs nahradí.

„Budu zodpovědný za výsledky, a to dá Guyovi čas sžít se s týmem a hráči. Podle mě je to mnohem férovější než ho zatížit odpovědností ještě před koncem sezóny.”
prozatímní trenér Canadiens Bob Gainey

Kromě Juliena skončil v pozici asistenta Rick Green. Toho na jeho postu nahradil bývalý dallaský asistent Doug Jarvis.

„Když jsem tu byl před pěti lety, hodně jsem se od Michela Theriena přiučil. Nemohu se dočkat druhé šance. Byl jsem pryč tři roky a neznám už mnoho hráčů, takže by nebylo seriózní, abych se snažil hned od začátku všechno řídit.”
Guy Carbonneau, budoucí trenér Canadiens

Guy Carbonneau strávil v Dallasu jako asistent GM Stars Douga Armstronga necelé čtyři sezóny. Předtím působil jako asistent v Montrealu. Jako hráč odehrál za Habs celkem 12 sezón a vyhrál zde dva Stanley Cupy. Přes St. Louis se dostal do Dallasu, kde strávil posledních pět let kariéry a kde vyhrál v roce 1999 svůj poslední Stanley Cup. V roce 2000 se dostal se Stars do finále bojů o Stanleyův pohár, Stars však prohráli s New Jersey Devils a tak Guy Carbonneau ukončil v roce 2000 svou bohatou kariéru. Nabídku dělat trenéra dostal již dříve i od Stars, nechtěl však trénovat hráče, se kterými hrával.

„Guy Carbonneau je pravý profesionál a vítěz. Jsme vděční za to, co pro Dallas Stars udělal a přejeme mu vše nejlepší v jeho nové pozici u Montreal Canadiens.“
GM Stars Doug Armstrong

Z dnešního pohledu se zdá, že změna Montrealu prospěla. Hned v prvním zápase porazili San Jose, v dalším pak právě Hvězdy z Dallasu. Jeho odchod je rozhodně pro Stars velkou ztrátou a pro hodně fandů je 14. 1. 2006 velmi smutným dnem. Trenérský post je však velmi nestabilní pozice a tak je možné, že se Guy někdy do Dallasu zase vrátí. Nezbývá nám než doufat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *