Aktuality

MAG line je opět ve formě

Jak píše ve svém článku Stars‘ line tries to remain cohesive unit na Dallas Morning News Mike Heika, úderná formace ve složení Brenden Morrow – Jason Arnott – Bill Guerin opět hraje tak, jak ji známe z její světlejší stránky.

Už před sezónou se mnozí odborníci na NHL vyjadřovali o této formaci pochvalně a s novými pravidly jim předpovídali zářnou budoucnost. Jak se první měsíc nové NHL ukazovalo, zas tak skvělé to s MAG line nebylo. Největším problémem byla nová pravidla, jež měla chlapcům vyhovovat. Ona by možná i vyhovovala, jenže oni nevěděli, jak v nové NHL hrát.

Brenden Morrow v podstatě celý přípravný kemp promarodil a přechod na nová pravidla byl pro něj nejobtížnější. Jeho nepříjemný, energický, mnohdy až otravný hokej jej odsuzoval spíše k pobytu na trestné lavici, než k nějaké bodové úrodě. Brenden si musel na nová pravidla přivyknout, nastavit svou tvrdost tím správným směrem. Je evidentní, že se vydal tou správnou cestu.

Myslím, že v případě Arnotta i Guerina můžeme použít příměr, který se nabízí v případě Marty Turca. Všichni tři totiž po dobu výluky nikde nehráli a jak je vidět, zanechalo to na nich citelné stopy. Připočtěme zmíněná nová pravidla a rázem je zaděláno na problémy.

Jak Jason Arnott, tak Bill Guerin museli svou hru přizpůsobit podobně, jak to musel udělat i Morrow. Právě na jejich příkladě je vidět markantní rozdíl mezi jejich a Modanovou formací. Ta vyniká kombinací, nápadem, pohybem a rychlostí. S novými pravidly neměl Modano a jeho křídla Lehtinen s Jokinenem žádný větší problém. Arnottova formace hraje hokej mnohem dominantnější, fyzičtější.

Celá trojice zlepšila za poslední měsíc pohyb, bruslí teď mnohem lépe. Navrch přidávají i fyzickou dominanci, ovšem zcela v rámci nových pravidel. Dnes se dokáží mnohem lépe dostat před branku, šance si tam nejen vypracovat, ale i zakončit.

Mag line je zkrátka zpět a nová pravidla jí začínají slušet. Rozhodně ale ještě není vyhráno, svou zlepšenou formu budou muset do konce sezóny potvrdit v mnoha zápasech.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *