MAG line je opět ve formě

Jak píše ve svém článku Stars‘ line tries to remain cohesive unit na Dallas Morning News Mike Heika, úderná formace ve složení Brenden Morrow – Jason Arnott – Bill Guerin opět hraje tak, jak ji známe z její světlejší stránky.

Už před sezónou se mnozí odborníci na NHL vyjadřovali o této formaci pochvalně a s novými pravidly jim předpovídali zářnou budoucnost. Jak se první měsíc nové NHL ukazovalo, zas tak skvělé to s MAG line nebylo. Největším problémem byla nová pravidla, jež měla chlapcům vyhovovat. Ona by možná i vyhovovala, jenže oni nevěděli, jak v nové NHL hrát.

Brenden Morrow v podstatě celý přípravný kemp promarodil a přechod na nová pravidla byl pro něj nejobtížnější. Jeho nepříjemný, energický, mnohdy až otravný hokej jej odsuzoval spíše k pobytu na trestné lavici, než k nějaké bodové úrodě. Brenden si musel na nová pravidla přivyknout, nastavit svou tvrdost tím správným směrem. Je evidentní, že se vydal tou správnou cestu.

Myslím, že v případě Arnotta i Guerina můžeme použít příměr, který se nabízí v případě Marty Turca. Všichni tři totiž po dobu výluky nikde nehráli a jak je vidět, zanechalo to na nich citelné stopy. Připočtěme zmíněná nová pravidla a rázem je zaděláno na problémy.

Jak Jason Arnott, tak Bill Guerin museli svou hru přizpůsobit podobně, jak to musel udělat i Morrow. Právě na jejich příkladě je vidět markantní rozdíl mezi jejich a Modanovou formací. Ta vyniká kombinací, nápadem, pohybem a rychlostí. S novými pravidly neměl Modano a jeho křídla Lehtinen s Jokinenem žádný větší problém. Arnottova formace hraje hokej mnohem dominantnější, fyzičtější.

Celá trojice zlepšila za poslední měsíc pohyb, bruslí teď mnohem lépe. Navrch přidávají i fyzickou dominanci, ovšem zcela v rámci nových pravidel. Dnes se dokáží mnohem lépe dostat před branku, šance si tam nejen vypracovat, ale i zakončit.

Mag line je zkrátka zpět a nová pravidla jí začínají slušet. Rozhodně ale ještě není vyhráno, svou zlepšenou formu budou muset do konce sezóny potvrdit v mnoha zápasech.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *