Aktuality

Mladý Mark Fristic je pod smlouvou

Svou loňskou první volbu ve vstupním draftu a zároveň 28. hráče vybraného v celkovém pořadí dnes podepsal Dallas. Stars uzavřeli s Markem Fristicem tříletou smlouvu, jejíž podrobnosti se mi prozatím nepodařilo zjistit.

„Jsme rádi, že máme Marka pod smlouvou pro nadcházející tři roky. Do naší organizace přinese směsici fyzické hry skloubené s dobrou hrou s pukem.“
Doug Armstrong

Mark Fristic byl na soupisce letošního přípravného kempu. Podle Marka Stepneskiho z Andrew’s.com se představil v dobrém světle a jeho herní projev by se dal nejlépe přiblížit k bývalému kapitánovi Stars Derianu Hatcherovi.

Kvůli dvěma zlomeninám čelisti odehrál v poslední sezóně v juniorské WHL pouze 15 zápasů v nichž si připsal 6 bodů (1+5). Celkem má v dresu Vancouver Giants odehráno ve WHL 154 utkání v nichž vstřelil 5 branek a na 24 přihrál. V hodnocení +/- účasti na ledě je 28 bodů v mínusu a na lavici hanby odpykal 305 minut.

Svoji bilanci ve WHL ještě rozšíří, neboť jej Dallas 21. září vyřadil z přípravného kempu prvního týmu a odeslal právě do Vancouveru.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *