Úvodní stránka » Aktuality, Hlavní zprávy

Dallas podepsal smlouvu s jedničkou letošního draftu Juliusem Honkou!

Vložil dne 15.7.2014 – 17:51 | 158 zobrazení

Dallas Stars dnes oznámili, že podepsali nováčkovskou tříletou smlouvu s jedničkou letošního draftu finským obráncem Juliusem Honkou, který velice dobře zapůsobil na přípravném kempu mladých hráčů.

Honka_Julius_DAL1316Osmnáctiletý Julius Honka strávil předchozí sezónu poprvé za mořem, když hrál za Swift Current (WHL), kde dohromady odehrál 62 zápasů, ve kterých nasbíral úctyhodných 56 bodů za 16 branek a 40 asistencí, a překonal tak všechny ostatní týmové obránce. Honka byl navíc třetím nejlepším střelcem týmu v play off, když v šesti zápasech vstřelil dvě branky.

Honka má už na svém kontě i velké úspěchy z mládežnických kategorií finské reprezentace, když byl na letošním mistrovství světa juniorů součástí mistrovského týmu Finska. V sedmi zápasech si Honka připsal 1 asistenci. Dále však má ještě Honka doma bronzovou medaili z mistrovství světa osmnáctiletých z roku 2013, kde v sedmi zápasech vstřelil jednu branku a na tři přihrál.

„Jsme velice šťastní, že se nám podařilo Juliuse podepsat tak rychle, protože se nyní může nadále rozvíjet v naší organizaci,“ pověděl Nill po podpisu mladého finského obránce. „Je velmi talentovaný, jeho práce s holí je famózní a je velmi užitečným hráčem v přesilových hrách. Má hodně velký potenciál a myslím si, že má na to, aby z něj vyrostl velmi skvělý obránce.“

Julius Honka byl draftovaný v prvním kole ze 14. pozice letošního draftu.

TOPlist