Aktuality

Krys Barch a Francis Wathier zůstávají

Pouhý den před otevřením trhu s volnými hráči Stars oznámili, že se dohodli na nových smlouvách s útočníky Krysem Barchema Francisem Wathierem.

Krys Barch

Krys Barch podepsal se Stars novou dvouletou smlouvu, která mu zaručuje příjem 1,675 milionu amerických dolarů, z toho 825 000 v první sezóně a 850 000 v té druhé.

„Krys Barch je soutěživý hráč, který našemu týmu dodává charakter, odolnost a tvrdost. Každý den ze sebe vydá maximum, jsme rádi, že tu další dva roky bude působit.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Tento 30letý bitkař odehrál loni za Stars celkem 63 zápasů s bilancí 0+6. Nasbíral také 130 trestných minut. Během celé své dosavadní kariéry odehrál v NHL celkem 209 zápasů, vstřelil 8 branek a na 15 dalších přihrál. Připsal si také 475 trestných minut.

Francis Wathier

Dvouletého prodloužení smlouvy se dočkal také pravý křídelní útočník Francis Wathier. Jedná se však o smlouvu dvoucestnou.

25letý Francis Wathier si v loňské sezóně odbyl svůj debut v dresu dallaských Hvězd. Za Stars odehrál celkem pět zápasů, ve kterých si ale připsal jen 5 trestných minut.

Většinu uplynulé sezóny tvrdil muziku na farmě, konkrétně v týmu Texas Stars (AHL). V 76 zápasech nasbíral 40 bodů, z toho 19 branek a 21 asistencí. Svůj účet zatížil také 101 trestnými minutami. V play off pak odehrál 24 zápasů s bilancí 2+6.

Tento 193 cm vysoký a 94 kg vážící útočník byl Dallasem draftován v roce 2003 v šestém kole draftu z celkově 185. pozice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *