Aktuality

Brian Sutherby novou Hvězdou

Brian Sutherby

V neděli Stars nejenom oznámili, jak naloží se situací kolem Seana Averyho, tedy že se Avery už k týmu nevrátí, ale také provedli další dvě změny v kádru, když z Anaheimu získali útočníka Briana Sutherbyho a na farmu poslali obránce Dana Jancevskiho.

Stars trápí v současné době velké množství zraněných hráčů a speciálně obranná hra. Pro získali posilu, která do současného kádru zapadne velice rychle. Nová posila z Anaheimu je totiž momentálně taky zraněná. Problémy s třísly totiž trápí v současné době centra Briana Sutherbyho natolik, že pravděpodobně nebude schopen v následujících dvou zápasech nastoupit. Anaheim výměnou získal mladého a hbitého útočníka Davida McIntyra a případný výběr v šestém kole draftu v roce 2010, pokud by Brian Sutherby v Dallasu smlouvu prodloužil.

26letý kanadský centr letos nastoupil v dresu Ducks k celkem 17 zápasům, ve kterých vstřelil 3 branku a u 3 dalších asistoval. Do „tabulky pravdy“ si připsal 6 kladných bodů. Zajímavostí je, že na ledě letos strávil v průměru jen něco málo přes 7 minut na utkání. Od 19. Listopadu nehraje právě díky zraněným tříslům. Ty trápí ostatně tohoto razantního hráče celou jeho kariéru. S Ducks již nějakou dobu trénoval a byl těsně před návratem do zápasového rytmu, nicméně podle dostupných zpráv vynechá ještě dva následující duely Hvězd.

„Doufám, že budu zpět dříve než později. Lepší se to. Snažím se o to, abych mohl opět dělat různé prudké pohyby. Jsem rád, že jsem tu, ale co se třísel týče, musím být velmi opatrný. „
nová posila Stars Brian Sutherby

191 cm vysoký a 95 kg vážící Brian Sutherby, který bude v Dallasu oblékat dres s číslem 20, dosud v NHL odehrál celkem 321 zápasů, do černého se trefil 29x a u 39 branek asistoval. Zatím nastupoval jen v dresech Ducks a Capitals. Sutherby má před sebou poslední rok platné smlouvy, která mu zaručuje příjem 700 000 amerických dolarů. V létě bude volným hráčem bez omezení. Zajímavostí je, že zhruba před rokem byl vyměněný do Anaheimu z Washingtonu a Ducks za něj museli obětovat výběr ve druhém kole draftu.

Brian Sutherby je obecně považován za centra, ale nemá problém nastupovat na křídle. Hokejku drží na levé straně a k jeho přednostem patří především týmové pojetí hry, velmi dobrá obranná činnost, v kabině je oblíbený, je důrazný, nebojí se shodit rukavice, když je třeba, vyniká při hře v oslabení a hra do těla je jeho denním chlebem. Má pověst hráče, který do každého střídání dává 100%. K nedostatkům pak patří hra dopředu. Z výše uvedeného je jasné, že v Dallasu bude buď centrovat třetí či čtvrtou formaci, případně v jedné z těchto formací bude hrát křídlo. Draftován byl týmem z hlavního města Spojených států z celkově 26. místa na draftu v roce 2000.

„Důvod? Platový strop. Není zde důvod si vymýšlet. Potřebujeme nějaký prostor, abychom pod ním mohli lépe manévrovat. Brian tu odvedl dobrou práci. Máme ale příliš mnoho hráčů. A to v podstatě už od začátku sezóny.“
GM Ducks Bob Murray

Místo na soupisce Stars udělal Sutherbymu obránce Dan Jancevski, který se vrátil do Hamiltonu hrajícího AHL.

David McIntyre byl Dallasem draftován z celkově 138. místa v pátém kole draftu v roce 2006. Momentálně hraje za juniory v Colgate. Vede bodování týmu s 12 body (5+7) ve 14 zápasech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *