Osamocený Kariya na Hvězdy nestačil

Dallas – St. Louis 5:4 sn (2:1, 0:0, 2:3, 0:0, 1:0)

Mike Modano právě proměnil rozhodující samostatný nájezd
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrezl)

Po dvou působivých vítězstvích proti Montrealu a Minnesotě přivítali Stars na svém ledě St. Louis a i když i tentokrát dokázali zvítězit, nebylo to ani z daleka s takovou elegancí. Dallas nedokázal udržet vedení 3:1 a vyhrál až po samostatných nájezdech 5:4.

Hagman otevírá skóre

Jako první otevřel skóre zápasu Dallas. V 7. minutě byl vyloučen za sekání Paul Kariya a i když nedokázali domácí přesilovku využít, krátce po jejím uplynutí skórovali. Halpernovu střelu vyrazil Toivonen k Jokinenovi, jenž s ním zajel za branku. Před brankou byl osamocen Niklas Hagman a Jokinen jej našel přesně – 1:0.

Dvojka svítila na domácí straně v minutě desáté. Pěknou kombinační akci se Dallasu nepodařilo zakončit přesně. Kotouč si ale v útočném pásmu našel Stu Barnes a když se jej pokoušel přihrát před bránu Connerovi, srazili si jej Keith Tkachuk do sítě – 2:0.

Hosté si nachystali první gólovou akci na 14. minutu. Stars nedokázali ve vlastním pásmu pokrýt kombinující trojici Perron, Tkachuk, Stempniak a prvně jmenovaný přesnou střelou překonal Smitha poprvé – 2:1.

První třetinu nedohrál Jussi Jokinen, jenž odstoupil pro zranění kolene.

Gólmani stoprocentní

Po změně stran střelný prach hráčům na obou stranách zvlhl naprosto dokonale. Ve druhé části totiž diváci čekali na vstřelený gól marně. O to větší ale byla gólová úroda ve třetí třetině.

Úřaduje Paul Kariya

Třetí třetinu načal Stephane Robidas, který tvrdě přišpendlil na mantinel Ručinského. Martin se chvilinku před hitem neopatrně natáhl pro puk, díky čemuž byl pro Robidase terčem ještě snadnějším. Ručinský odjel na střídačku a na ledě se již neobjevil.

Gólový úvod obstaral Mike Modano. Steve Ott odpoutal pozornost obránců a usadil se před brankou, najíždějící Halpern obkroužil branku i s tělesným strážcem, aby kousek za kruhy našel volného Mikea Modana. Tvrdá střela bez přípravy zazvonila o tyč a rozvlnila síť – 3:1.

První varování z hole Paula Kariyi přišlo v 6. minutě. Po Zubovově zblokované střele ujel Kariya po levém křídle a v akci dvou proti jednomu zvolil střelu. Dobře udělal, puk poslal přesně nad Smithovo levé rameno – 3:2.

Vyrovnáno bylo poprvé v polovině 11. minuty. Zblokovanou střelu Brada Boyese si našel opět Kariya a z prostoru mezikruží pohotově zavěsil – 3:3. Stačilo několik vteřin bez dostatečné pozornosti a Kariya je dokázal využít.

Další branku vstřelil Dallas. První formace uzavřela svého soupeře v útočném pásmu, Morrow našel před brankou úplně volného Mika Ribeira, který nadvakrát dostal puk za brankovou čáru – 4:3.

Dallasu ale nebylo souzeno v základní části vyhrát, za St. Louis totiž nastoupil Paul Kariya. Minutu před koncem odvolali hosté gólmana Toivonena, uzamkli Dallas v pásmu a vyrovnali. Se svou střelou se Kariya příliš nerozpakoval, přesto puk proletěl mezi pravou Smithovou rukou a tělem, načež zapadl přesně k tyči – 4:4.

V prodloužení se ani jednomu týmu skórovat nepodařilo a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Smith chytá, Modano skóruje

Penalty

Jako první se na penaltu rozjel Ribeiro, ale tak dlouho míchal s kotoučem až ho Toivonen vytěsnil. Brad Boyes naznačil kličku a následně vystřelil, ale Smithovu branku minul.

Zkušenému matadorovi samostatných nájezdů, Sergeji Zubovovi, se osvědčený forehandový blafák příliš nevyvedl a branku minul. Paul Kariya naznačil kličku a pěkně vystřelil, ale kotouč směřující do horní poloviny branky Smith efektně zachytil do lapačky.

Třetí kolo načal Mike Modano, ten nenaznačil vůbec nic, aby poslal puk Toivonenovi mezi betony – 1:0. Lee Stempniak na straně druhé si počínal celkem stejně, i on zvolil v zakončení střelu, ale narozdíl od Modana trefil tyč. Mike Smith nepustil ani devátý samostatný nájezd v kariéře a Dallas zvítězil 5:4.

„Dva body za vítězství jsou pěkné, ale máme na to, abychom hráli o hodně lépe než dnes. Dnešní výkon byl až příliš ležérní, pokud máme být úspěšní, musíme hrát úplně jinak.“