Aktuality

Ivan Višněvskij má novou smlouvu

Generální manažer Stars Doug Armstrongvčera oznámil, že klub podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s ruským obráncem Ivanem Višněvskim.

Devatenáctiletý Ivan Višněvskij byl Dallasem draftován v prvním kole draftu roku 2006 z celkově 27. místa. Poslední dvě sezóny odehrál za tým Rouyn-Noranda, který hraje Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL). V poslední sezóně vstřelil v 60 zápasech 14 branek a u dalších 37 asistoval. V hodnocení +/- i připsal 9 kladných bodů. V kádru Huskies se nenašel žádný jiný obránce, který by měl více bodů než on. Zmíněných 37 asistencí byl třetí nejlepší výkon v týmu. V playoff pak v 16 zápasech vstřelil 5 gólů na 8 dalších přihrál.

12. března 2007 byl dokonce vyhlášen nejlepším obranným hráčem QMJHL, když ve třech po sobě jdoucích zápasech zaznamenal celkem 4 přihrávky a v hodnocení +/- si připsal 5 kladných bodů.

„Během posledních dvou sezón v Quebec junior league předvedl Ivan vynikající ofenzivní dovednosti ve hře od modré čáry a my se těšíme na jeho další rozvoj v rámci naší organizace.“
GM Stars Doug Armstrong

Ivan Višněvskij pravděpodobně odehraje v QMJHL i další rok. Pokud by hrál v NHL, pobíral by plat 765.000 dolarů, do platového stropu by se však započítal i bonus za podpis smlouvy ve výši 75.000 dolarů za každý rok. Pokud se dostane do All-Rookie týmu (výběru hvězd nováčků), dostane další bonus ve výši 75.000 dolarů. V nižších soutěžích bude pobírat plat 62.500 dolarů.

Ivan Višněvskij se s největší pravděpodobností zúčastní rozvojového kempu Stars, který se uskuteční příští týden v Dr. Pepper StarCentru ve Friscu. Figuruje také v širším výběru letní supersérie mezi Kanadou a Ruskem. Půjde o osm zápasů, do kterých budou nominováni hráči mladší 20 let z Kanady a Ruska. Zápasy se uskuteční v rozmezí od 27. srpna do 9. září, a to v obou těchto zemích.

Tento útočně laděný obránce bývá nejčastěji přirovnáván k Sergeji Gončarovi, Olegu Tverdovskému nebo Sandisu Ozolinšovi. Neustále zlepšuje svoji obrannou činnost. Byl považován za asi nejlepšího bruslaře ze všech hráčů draftovaných v roce 2006. Velmi rychle bruslí, i zrychlení má vynikající. Práce s pukem v plné rychlosti patří mezi jeho největší přednosti. Má velmi dobrou střelu, včetně střely z voleje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *