Aktuality

Mike Smith získal ocenění

Mike Smith

Na tradičním ceremoniálu udílení cen NHL, jenž se 14. června 2007 uskutečnil v Torontu, byl mladý gólman Stars Mike Smith jmenován do All-star týmu nováčků. Do něj se dále dostali obránci Matt Carle a Marc-Edouard Vlasic ze San Jose, pittsburghští forvardi Jevgenij Malkin s Jordanem Staalem a Paul Stastny z Colorada.

„Je mi ctí, že mohu reprezentovat letošní tým nejlepších nováčků. Je vždy moc pěkné, když jste za své výkony nějak oceněn. Byl to pro mě úžasný první rok v NHL a věřím, že se budu v příštích letech i nadále zlepšovat.“
Mike Smith

Pětadvacetiletý gólman prožil skutečně famózní debut. Vše začalo zápasem z 21. října, kdy se Stars postavili proti rivalům z Phoenixu. Vítězství 4:0 zapsalo Mikea Smitha do klubové historie jako prvního nováčka, kterému se v prvním zápase NHL podařilo neinkasovat.

V průběhu sezóny nastoupil ještě k dalším 22 zápasům s bilancí 12 výher, 5 proher a 2 porážek v prodloužení. S průměrem 2,23 branky na zápas, úspěšností zákroků 91,2% a třemi čistými konty byl ve statistikách juniorských gólmanů na první příčce. Své místo v All-star týmu nováčku potvrdil také tím, že byl vedením ligy dvakrát vyhlášen třetí hvězdou týdne.

Tento 191 cm vysoký a 96 kg vážící rodák z Ontaria má před sebou jistě velkou budoucnost. Už i fakt, že je teprve druhým hráčem v historii klubu, jenž si svými výkony zajistil místo v nováčkovském výběru, o něčem vypovídá. Tím prvním byl mimochodem Mike Modano.

Na ceremoniál do Toronta se kromě Smitha vypravil i obránce Philippe Boucher, jediný hráč Stars nominovaný na trofej. Boucher byl mezi třemi vybranými hokejisty usilujícími o cenu Billa Mastertona, která se uděluje za vytrvalost, sportovní duch a oddanost hokeji.

Ocenění ale nakonec nezískal. Z obdržení zmíněné trofeje se radoval bostonský útočník Phil Kessel. Devatenáctiletý hráč Bruins se v prosinci podrobil operaci varlete postiženého rakovinou. Už za měsíc se však do týmu vrátil zpět a sezónu bez problémů dokončil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *