Aktuality

Nolan Baumgartner vyztuží obranu

Tento kanadský obránce byl vedením Philadelphie Flyers v sobotu umístěn na listinu volných hráčů, a to v této sezóně již podruhé. Zájem o něj projevili Stars a Canucks, Hvězdy však byly rychlejší a tak se tento kanadský obránce stěhuje do Dallasu.

Když se Flyers dostali před pár měsíci do herní krize a prohráli s Buffalem Sabres 9:1, bylo třeba provést nějakou změnu. Na listinu volných hráčů byli zapsáni Petr Nedvěd, Niko Dimitrakos a právě Nolan Baumgartner. Žádný z týmů o ně neprojevil zájem a všichni tři byli postupně odesláni na farmu do týmu Philadelphia Phantoms (AHL).

30-letý Nolan Baumgartner má platnou jednocestnou smlouvu, která platí i příští rok. Smlouva zní na 1,2 milionu dolarů za sezónu. Vzhledem k tomu, že ho Stars získali z listiny volných hráčů, na kterou byl letos umístěn již podruhé, budou Stars hradit jen polovinu jeho platu. Tu druhou polovinu bude hradit tým z Philadelphie. V této sezóně se tak bude do platového stropu Stars započítávat částka 141 000 dolarů, v té příští částka 600 000 dolarů.

„Baumer měl loni ve Vancouveru dobrou sezónu a to byl důvod, proč dostal od Philadelphie tak dobrou smlouvu. Letos má trošku smůlu, ale rozhodně je to užitečný hráč. V minulé sezóně se mu dařilo na přesilovce a Dallasu by mohl pomoci.“
hlavní trenér Vancouver Canucks Alain Vigneault

Nolan Baumgartner odehrál loni ve Vancouveru zatím svou nejlepší sezónu v NHL, vyhrál kanadské bodování obránců Canucks, když se mu v 70 zápasech podařilo nasbírat celkem 34 kanadských bodů (5+29), přičemž většinu z nich (22) nasbíral při přesilových hrách. Připsal si též 11 plusových bodů a 30 trestných minut. V obranné dvojici nastupoval většinou s Matthiasem Öhlundem. Po sezóně mu Vancouver nenabídl tak lukrativní smlouvu, jak Baumgartner požadoval a tak odešel do Philadelphie, která s ním uzavřela dvouletou smlouvu znějící na 2,4 milionu dolarů.

„Baumgartner je pro naši obranu určitou pojistkou, kterou jsme měli pocit, že potřebujeme. Naši scouti si myslí, že on je hráčem, který nám může pomoci a že dobře zapadne do systému hry, který tu praktikujeme. Zároveň bude mít Niklas Grossman více času na svůj rozvoj v Iowě a nebude tak muset být povolán do prvního týmu, kde by stejně většinou jen vysedával na lavičce.“
hlavní trenér Dallas Stars Dave Tippett

Pro Stars bude Baumgartner určitou pojistkou pro případ, že by se jim v playoff zranilo větší množství obránců. Hvězdy mají totiž na soupisce momentálně sedm zdravých obránců a na farmě vynikajícně hrajícího Niklase Grossmana, který však tímto krokem získá více času na to prosadit se do prvního týmu Stars. Taky je možné, že s ním vedení Stars počítá pro příští sezónu na pozici šestého či sedmého beka. Darryl Sydor, Jon Klemm a Jaroslav Modrý budou totiž v létě bez smlouvy a dá se předpokládat, že novou smlouvu dostane jeden, maximálně dva z nich.

Kdyby čistě hypoteticky nahradil na pozici sedmého obránce Jona Klemma, který je z výše uvedené trojice nejlacinější a nejstarší, Stars by tak nejen omladili kádr, ale zároveň by ušetřili asi 300 000 dolarů mzdových nákladů.

Tento 188 cm měřící a 93 kg vážící obránce byl v roce 1994 draftován týmem Washington Capitals z celkově 10. místa. Od té doby odehrál v NHL za Washington (1996-2000), Chicago (2001), Vancouver (2003, 2004-06), Pittsburgh (2003) a Philadelphiu (2006) celkem 124 zápasů, ve kterých vstřelil 6 branek a přidal 37 asistencí a 67 trestných minut. V playoff zatím nastoupil jen ke třem zápasům. V nich si připsal pouze 10 trestných minut a jeden minusový bod. V letošní sezóně odehrál za Flyers pouze 6 zápasů, ve kterých zaznamenal jednu asistenci a 21 trestných minut. Za tým Philadelphia Phantoms (AHL) pak odehrál 51 zápasů s bilancí 6 gólů a 26 asistencí, ke kterým přidal 46 trestných minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *