Presilovky vyhrali Chicagu zápas

Chicago – Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Chabibulin svůj tým podržel
(Autor – AP Photo/Joseph Oliver)

Doteraz sa medzi Stars a Blackhawks odohrali dva zápasy a vždy sa z výhry radoval domáci tím. Nie inak tomu bolo v treťom vzájomnom dueli, v ktorom Stars podľahli v Chicagu 2:1.

Denis Arkhipov otvára skóre

V úvodnej tretine ani jedno mužstvo sa nemohlo pýšiť ofenzívnou aktivitou. Obaja brankári museli kryť len štyri strely na bránku. Stars prvýkrát vyskúšali Chabibulina až v závere prvej dvadsaťminútovky.

V 19. minúte hrali domáci presilovku o dvoch hráčov a tú využili. Arkhipov porazil Barnesa na buly a po strele Aucoina na Marty Turca dorazil puk do bránky. 1:0

Hráči Dallasu mali k dispozícii dve presilovky, ale nedokázali z nich vyťažiť vyrovnávajúci gól.

Stu Barnes zrovnáva

Stars odpovedali na gól Chicaga pomerne rýchlo. Už v tretej minúte Hagman nahodil puk do defenzívneho pásma domácich, kde sa ho zmocnil Barnes a spoza bránky dotlačil puk za Chabibulinov chrbát. 1:1

Domáci mali jednoznačne navrh, o čom svedčí aj pomer striel 16-6.

V 15. minúte hrali Stars oslabenie a opäť inkasovali. Bondra prihral Arkhipovi, ten vypálil a jeho strelu tečoval Martin Lapointe. 2:1

Chabibulin podržal Chicago

Aj napriek jedenástim strelám a presilovej hre Stars nedokázali prekonať gólmana domácich a stretnutie sa skončilo tesným víťazstvom Chicaga.

„Myslím, že rozdiel bol v tom, že oni premenili dve presilovky a my sme mali niekoľko šancí, ale nedokázali sme ich využiť.“
Mike Ribeiro

Pred zápasom sa zranil Eric Lindros a v zápase utrpel ťažké zranenie Brenden Morrow, keď mu protihráč prešiel korčuľou cez zápästie. Marodka Stars tak znovu naberá na obrátkach.