Fínska légia v Chicagu uspela

Chicago – Dallas 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Craiga Andersona zachránila tyč
(Autor – AP Photo/Jeff Roberson)

Po víťazstve nad Coloradom čakal na Dallas ďalší súper. Tentokrát to bol tím zo dna tabuľky západnej konferencie. Hviezdy sa vo Veternom meste predviedli v dobrom svetle.

Fíni otvárajú zápas

Trikrát sa už túto sezónu stretli Stars s Blackhawks. Trikrát Hviezdy vyhrali. Nie inak tomu bolo aj v tomto prípade.

Kľúčom k víťazstvu bolo rýchle strelenie gólu v 5. minúte. Po Lehtinenovej prihrávke sa Jussi Jokinen chopil puku, vykorčuľoval do útočného pásma a nádhernou backhandovou strelou do rohu bránky otvoril skóre zápasu. 0:1

Dallas hral na ľade súpera v psychickej pohode a Blackhawks sa na hru hostí mohli len prizerať. V 5. minúte Zubov prekorčuľoval za bránku Munroa, vyčkal na vhodný okamih a posunul puk pred zle stráženého Hagmana. Ten z prvej dal druhý gól v tretine. 0:2

Škoula dáva víťazný gól

V 5. minúte na trestnej lavici sedel Cullimore a Stars túto presilovku dokázali využiť. Škoula z modrej vystrelil, no hráč domácich strelu zblokoval. Puk sa opäť dostal k Martinovi Škoulovi a tentokrát sa nemýlil. Munro na jeho strelu nemal nárok. 0:3

„Už v troch zápasoch túto sezónu sme mali veľmi dobrý štart. Veľmi to pomáha. Neviem však prečo proti Chicagu a nie iným tímom. Niekedy sa to však stáva.“
Jere Lehtinen

Munroa vystriedal Anderson, no tomu sa darilo ešte menej. Ešte v 8. minúte však Bell potrestal oslabenie Dallasu, keď si trest odpykával Lehtinen. Strelou z modrej dal domácim nádej. 1:3

Lehtinen však definitívne udupal nádej domácich, keď jeho strela z pravého krídla sa odrazila od hokejky Duncana Keitha do bránky Andersona. 1:4

Arnott s čerešničkou na koniec

Morrow ako prvý zareagoval na voľný puk pred Andersonom a svojím 20. gólom upravil stav na 1:5.

V 13. minúte dal Arnott svoj prvý gól stretnutia, keď po Guerinovej prihrávke sa výborne zorientoval Morrow a poslal Arniemu krížny pas na forehand. 1:6

O necelé dve minúty dal Bourque gól z presilovky, keď využil zmätok pred Turcom a z modrej poslal puk až do siete. 2:6

Posledné slovo mal však Arnott. V presilovke 5 na 3 využil pihrávku Morrowa a z medzikružia dal svoj druhý gól v zápase, čím upravil stav na konečných 2:7.

„Myslím si, že proti iným tímom sme hrali lepšie ako dnes, no nedali až tak veľa gólov. Je to o štastí, že sme dokázali využiť toľko šancí v zápase.“