Boucher skóruje i do sítě Edmontonu

Dallas – Edmonton 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Steve Staios a Niklas Hagman v souboji před brankou
(Autor – AP Photo/Rex C. Curry)

Po výborném výkonu v San Jose přišel již třetí souboj v sezóně s velkým rivalem z Edmontonu. Dallas předvedl výkon ne nepodobný tomu z předcházejícího zápasu a po zásluze získal oba body.

Jon Klemm posílá Dallas do vedení

Dallas si v úvodní části vypracoval hned několik gólových příležitostí, ale jak už bývá u Hvězd zvykem, problémem bylo jejich proměňování.

O jediný gól se tak v 11. minutě postaral Eric Lindros. Důrazným napadáním za soupeřovou brankou získal puk, Barnaby mu jej přistrčil, ale Lindros našel před brankou najetého Jona Klemma – 1:0.

„Je fajn být znovu v sestavě. Rozhodně je to lepší, než sedět na tribuně. Obzvláště když přispějete gólem k vítězství.“
Jon Klemm

Jon Klemm vstřelil svůj první gól od 22. března 2006, kdy se trefil proti Minnesotě.

Čtyřgólová druhá třetina

Stars ve druhé třetině svoje vedený nejprve zvýšili. V 7. minutě našel dlouhým pasem na levém křídle najetého Jokinena, který hbitě nacentroval puk před bránu, kde byl u kotouče první Jere Lehtinen a z první jej poslal pod víko – 2:0.

Neuplynuly ani dvě minuty a náskok Dallasu byl již tříbrankový. Při další rychlé akci vnikl do pásma Philippe Boucher. Jeho střelu hostující obránce Tjarnqvist zblokoval, ale při dorážce už byl Boucher zcela osamocen a Roloson v brance reagoval už na první střelu, tudíž byla dorážka jen rutinní záležitostí – 3:0.

V ti chvíli to možná v American Airlines Center vypadalo na jednoznačný zápas, jenže ve 13. minutě nabídli domácí Edmontonu dvojnásobnou početní převahu. Na trestné lavici seděl Barnes a Lindros a od modré se přesně trefil Marc – Andre Bergeron.

Další dobře sehraná přesilovka na konci třetiny přinesla další gólový úspěch hostí. Puk putoval od modré čáry okolo pravého mantinelu až k Pisanimu, jehož střelu Turco vyrazil přímo k volnému Lupulovi, jenž nekompromisně zavěsil.

Z jednoznačného zápasu tak bylo opět drama.

Lídr Jeff Halpern

Jenže ve třetí třetině už gól nepadl. Marty Turco zavřel krám, formace Jeffa Halperna vzorově přikryla tu edmontonskou elitní Hemský – Horcoff – Sýkora. Když pak ani Morrow neproměnil svou příležitost po dlouhém pasu Robidase a hosté neskórovali po odvolání svého brankáře, vyhrál Dallas nejtěsnějším rozdílem 3:2.

„Naše zbytečná vyloučení jim dala možnost vrátit se do zápasu, naštěstí jsme byli v závěrečné části disciplinovanější a vedení jsme udrželi.“