Boucher pokazil oslavu v Calgary

Calgary – Dallas 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)

Philippe Boucher právě rozhodl prodloužení
(Autor – AP Photo/Larry MacDougal)

Dallas zavítal poprvé v sezóně na hřiště soupeře. To domácí Flames na tom byli zcela opačně. Po nepříliš úspěšném čtyřzápasovém tripu se poprvé v sezóně představili v domácí hale.

Utkání mělo slavností předehru. Domácí divákům předvedli Clarence Campbell trophy pro vítěze západní konference a přidali pamětní vlajku ke stropu Saddledome arény.

Dave Tippett poslal Hvězdy na led v navlas stejné sestavě jako v posledním zápase. Díky hře na sedm beků seděl na tribuně David Oliver a tak bylo složení útoků velmi variabilní. Popisovat jednotlivé změny ale nemá význam, protože už v první třetině jich bylo až dost. Calgary nastoupilo bez obránce Robyna Regehra, kterého trápí koleno, Dallas byl kompletní.

Vlažnější úvod

V první třetině se o pobavení diváků v hledišti postarala zejména bitka mezi Steve Ottem a Sheanem Donovanem. Góly si hráči obou týmů totiž schovali až na druhou třetinu.

Martin Škoula střílí první branku za Dallas

Na začátku 8. minuty byl vyloučen Steve Reinprecht. Dallas se odhodlal změnit mizernou produktivitu svých přesilovek a měl k tomu ideálního soupeře. Calgary je v početní nevýhodě nejhorší v lize. Po střele Sergeje Zubova zachraňoval na brankové čáře Mikka Kiprusoff.

Druhá velká příležitost, kterou si Dallas vypracoval až na samém konci přesilovky skončila gólem. Trevor Daley přihrál přes celou šířku hřiště na volného Mika Modana a ten z první vybídl před brankou operujícího Lehtinena ke skórování – 0:1.

Stars byli při chuti. V čase 12:00 fauloval Matthew Lombardi. Mike Modano našel na levém kruhu najíždějícího Martina Škoulu a po jeho tvrdé střele vedl Dallas 0:2. Byla to první Škoulova branka a zároveň i první bod v dresu Stars.

„Ten gól jsem měl chytit. Takové střely nesmím pouštět za svá záda.“
Mika Kiprusoff

Calgary snížilo na rozdíl jediné branky o necelé dvě minuty později. Matthew Lombardi vlétl do třetiny jako blesk a jeho zpětnou přihrávku přetavil v gólový zápis Steven Reinprecht – 1:2.

Calgary finišuje, srovnává a má i na vítězství

Hvězdy mohly zvýšit svoje vedení v 5. minutě. Na trestné lavici pikal za vysokou hůl Steven Reinprecht. Ve čtyřminutové přesilovce však nastřelil Jussi Jokinen pouze tyč.

Calgary Dallas nejprve varovalo a to v minutě deváté. Autorem varovné šance byl Darren McCarty, výsledkem pak Turcovo vyloučení za vysokou hůl.

To v 15. minutě již domácí udeřili. Chuck Kobasev tečoval střelu Matthewa Lombardiho a zápas srovnal. V 19. minutě měly Plameny výhru nadosah. Střelu Chrise Simona však Turco výborným zákrokem zlikvidoval.

Philippe Boucher končí zápas přesnou střelou

V prodloužení to již vypadalo na penaltový rozstřel, který by byl pro oba týmy premiérový. Pak ovšem Mike Modano uvolnil pěknou příhrou v třetině Flames Philippe Bouchera. Ten si s toušem popojel, mírně vylákal Kiprusoffa z branky a lišácky jej překonal.

„Musíme se na ten zápas dívat pozitivně. Mnohem lépe jsme bránili ve hře 5 na 5 a nedali jsme jim mnoho šancí ke skórování. Tyhle pozitiva si musíme sebou vzít do sobotního zápasu proti Edmontonu.“